Hej ogarnięci !!!

„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole!

 Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W projekcie brali udział uczniowie klasy 2 A i 2 E.

 Tegoroczna edycja projektu poświęcona była zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne dowiedzieli się jakie znaczenie ma  zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.