26 – 31. 07. 2016 - ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY w KRAKOWIE

16 listopada gościliśmy w szkole ks. Pawła Górskiego – jednego z promotorów Światowych Dni Młodzieży i wielokrotnego ich uczestnika, oraz panią Annę Szczepanek, wolontariuszkę tegorocznych ŚDM, które odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku
w Krakowie. Będzie to największy w ciągu ostatnich 2 lat zjazd młodych chrześcijan na świecie i jednocześnie pierwsza wizyta papieża Franciszka w Polsce.

Światowe Dni Młodzieży to ogromne, współczesne chrześcijańskie święto. Mimo że nie jest zapisane w kalendarzu świąt kościelnych, jest to niepowtarzalna okazja do odmiany swojego życia lub odnalezienia jego sensu.  Zainicjowane zostały w 1984 roku przez papieża Polaka – św. Jana Pawła II z myślą o młodych, którzy poszukują swojej drogi w życiu. Od tego czasu co 2 lata nieprzerwanie odbywają się ŚDM, które z roku na rok gromadzą coraz więcej osób. Już raz, w 1991 roku odbyły się w Polsce – wtedy do Częstochowy zjechało 1.600.000 osób, a w 2016 spodziewanych jest nawet 3.500.000. Światowe Dni Młodzieży to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich młodych chrześcijan.

Na spotkaniu z uwagą wysłuchaliśmy opowieści księdza, który opowiadał o  wcześniejszych edycjach tego wydarzenia. Pani Anna Szczepanek zapoznała nas z obowiązkami i korzyściami pomocy przy organizacji ŚDM. Jedną z nich, najważniejszą jest możliwość spotkania z głową Kościoła katolickiego –papieżem Franciszkiem. Słynie on z bardzo postępowego stosunku do młodzieży, przez co zyskał uznanie w jej oczach.

By stać się częścią tego wydarzenia wystarczy zarejestrować się na stronie Światowych Dni Młodzieży, bądź też skontaktować się telefonicznie z biurem Światowych Dni Młodzieży. Informację można również uzyskać w szkole u ks. Rafała Słomby oraz ks. Mariana Dudy. Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w to piękne wydarzenie!