Hej ogarnięci !!!

Młodzież z Ashdod w naszym liceum

21 listopada był wyjątkowym dniem, gdyż już po raz dziewiąty do naszego liceum zawitali goście z Bliskiego Wschodu. Było to dla nas niemałe wydarzenie - przygotowania do spotkania trwały cały miesiąc, a my z niecierpliwością czekaliśmy na naszych rówieśników z Ashdod z Izraela.

Gdy nadeszła środa, uczniowie naszej szkoły radośnie powitali gości akademią oraz prezentacją multimedialną. Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się do sal lekcyjnych, aby uczestniczyć we wspólnych zajęciach integracyjnych, w tym sportowych. Po zajęciach uczniowie naszego liceum oprowadzili gości po budynku szkoły, po czym wszyscy udali się wspólnie na poczęstunek. Była to idealna okazja do poćwiczenia języka angielskiego
i nawiązania znajomości. Nowi koledzy z zagranicy okazali się być bardzo przyjaźni; robili sobie wspólne zdjęcia, żartowali, zapraszali nas do Izraela, a niektórzy nawet wymienili się numerami.

Podsumowaniem wizyty były występy naszych utalentowanych uczniów oraz wspólna polsko-izraelska zabawa. Mamy nadzieje, że nasi nowi koledzy będą dobrze wspominali wizytę w naszej szkole, a nawiązane kontakty nie zanikną. Kto wie, może niektóre relacje przerodzą się w międzynarodową przyjaźń i ich historia nie skończy się na jednorazowym spotkaniu. 😊

Martyna Samborska

fotorelacja z pobytu naszych gości - kliknij