Hej ogarnięci !!!

To już 10 lat!!!

Wspólne losy, wspólna historia. To już 10 lat od kiedy naszą szkołę odwiedzają wyjątkowi goście. Szesnastego września, już po raz dziesiąty do naszego liceum zawitała młodzież wraz z opiekunami z Izraela ze szkoły w Ashdod. Jak co roku było to wielkie wydarzenie, dlatego też przygotowania do spotkania trwały już od dłuższego czasu.

W poniedziałkowe popołudnie Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i uczniami oficjalnie powitała gości w auli szkoły. Zarówno uczniowie z Izraela, jak również i nasi uczniowie mogli posłuchać wiele ciekawych historii oraz obejrzeć interesującą prezentację multimedialną. Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się do sal lekcyjnych, aby uczestniczyć we wspólnych zajęciach integracyjnych. Po zajęciach uczniowie naszego liceum oprowadzili gości po budynku szkoły, pokazując im pracownie, w których odbywają się zajęcia, halę gimnastyczną wraz z siłownią, a przede wszystkim szkolne muzeum.

Nasi goście z wielkim zaciekawieniem, zaangażowaniem i podziwem zapoznawali się z naszą szkołą, która w tym roku szkolnym obchodzić będzie 120-lecie swojego istnienia. Następnie wszyscy udali się wspólnie na pyszny poczęstunek, w dużej części przygotowany samodzielnie przez naszych uczniów. Spotkanie było idealną okazją, aby nawiązać nowe znajomości i w praktyce zastosować wiedzę i umiejętności nabywane na lekcjach języka angielskiego. Rówieśnicy z Ashdod okazali się być bardzo przyjaźni; robili wspólne zdjęcia, żartowali, zapraszali do Izraela, a niektórzy nawet wymienili się numerami kontaktowymi.

Podsumowaniem wizyty były występy naszych utalentowanych uczniów oraz wspólna polsko-izraelska zabawa. Mamy nadzieje, że goście z Ashdod będą kolejny raz wspaniale wspominać wizytę w naszej szkole, a nawiązane kontakty nie zanikną. Może niektóre relacje przerodzą się w międzynarodową przyjaźń, a i ich historia nie skończy się na jednorazowym spotkaniu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok! 

Zobacz więcej zdjęć