Hej ogarnięci !!!

Wizyta młodzieży z Izraela 2017

 Ubiegły wtorek - 5 września 2017r. - zdawał się niemal taki sam, jak większość innych, jesiennych dni – deszczowy i ponury. A jednak coś wyróżniło go spośród innych: po przebyciu niemal 4 tysięcy kilometrów w naszej szkole gościła młodzież z Izraela. Wszyscy przygotowani, staliśmy na  swoich  stanowiskach z  ciekawością rozglądając się i zastanawiając, które osoby to właśnie my będziemy zapoznawać z naszą szkołą, życiem i obyczajami. I chyba lepiej nie mogliśmy trafić. Po przezwyciężeniu skrępowania rozmowa nabrała życia, oprowadzanie po  szkole zostało  ubarwione wieloma pytaniami.  Większa część  młodzieży z zapałem   dołączyła  do gry w  koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Znaczna część dziewczyn z Izraela podziwiała przy tym urodę polskich chłopaków.

 Na koniec wszyscy z zapartym tchem oglądali występy  naszego szkolnego magika i  słuchali  pięknie  wykonanych piosenek,  wkrótce samemu dołączając  do   tańca.  Nastąpiła   wymiana   podarunków, a następnie dyrekcja pięknymi słowami pożegnała  naszych nowych  przyjaciół. Mimo  tak krótkiego czasu, jaki  mieliśmy na  zapoznanie się,  wielu z nas wymieniło się kontaktami, zawarło niesamowite znajomości i zrobiło pamiątkowe zdjęcia. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że mimo dzielących nas kilometrów  odmiennych zasad religijnych i kulturowych, tak naprawdę niczym się nie różnimy.

Zobacz film z Telewizji Kablowej

Galeria zdjęć

 

Natalia Uszko, klasa IIIc