Hej ogarnięci !!!

Wystawa

Z okazji obchodów 115-lecia szkoły sala nr 17  zamieniła się na jeden dzień w galerię sztuki. Pracownię wypełniły prace  malarskie naszych absolwentów. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy zaprezentować naprawdę wiele ciekawych zbiorów.

Niektórzy z absolwentów zajmują się pracą artystyczną na co dzień, inni traktują to jako pasję. Prace na wystawę przekazali także nauczyciele I LO. Można było zobaczyć dzieła: Magdaleny Kity,  Anny Leskiej,  Marii Podhoreckiej- Broniek, Agnieszki Osak, Kingi Zielińskiej,  Wacława Jałowca, Józefa Kierasia,  Grzegorza Boro, Magdaleny Gawron.

Na ekspozycji znalazły się także prace fotograficzne tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów: Igi Pachuckiej i Szymona Matoryna, którzy zaprezentowali ponownie cykl „ Improwizacje”; Klaudii Pociask, która pokazała w swoim obiektywie miasto oraz Wiktorii Baczyńskiej, która wykonała studium dziecka.

W sali numer 17 można było obejrzeć tomiki poezji, które ukazywały się w naszej szkole, złożone oczywiście z wierszy naszych absolwentów oraz tłumaczenia tekstów Jima Morrisona wykonane przez tegoroczną maturzystkę Joannę Sochę.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, odwiedzili ją także sami artyści, za co im bardzo dziękujemy.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4283765

Szukaj