Wystawa

Z okazji obchodów 115-lecia szkoły sala nr 17  zamieniła się na jeden dzień w galerię sztuki. Pracownię wypełniły prace  malarskie naszych absolwentów. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy zaprezentować naprawdę wiele ciekawych zbiorów.

Niektórzy z absolwentów zajmują się pracą artystyczną na co dzień, inni traktują to jako pasję. Prace na wystawę przekazali także nauczyciele I LO. Można było zobaczyć dzieła: Magdaleny Kity,  Anny Leskiej,  Marii Podhoreckiej- Broniek, Agnieszki Osak, Kingi Zielińskiej,  Wacława Jałowca, Józefa Kierasia,  Grzegorza Boro, Magdaleny Gawron.

Na ekspozycji znalazły się także prace fotograficzne tegorocznych i ubiegłorocznych absolwentów: Igi Pachuckiej i Szymona Matoryna, którzy zaprezentowali ponownie cykl „ Improwizacje”; Klaudii Pociask, która pokazała w swoim obiektywie miasto oraz Wiktorii Baczyńskiej, która wykonała studium dziecka.

W sali numer 17 można było obejrzeć tomiki poezji, które ukazywały się w naszej szkole, złożone oczywiście z wierszy naszych absolwentów oraz tłumaczenia tekstów Jima Morrisona wykonane przez tegoroczną maturzystkę Joannę Sochę.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, odwiedzili ją także sami artyści, za co im bardzo dziękujemy.