Tweet |
Istnieje w sieci zintegrowany zestaw aplikacji komputerowych (programów) wszechstronnie wspierających komunikację i pracę grupową. Należy pamiętać, że jest to usługa świadczona w formie tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing), a zatem wszystkie programy, z których korzysta użytkownik, a także tworzone przez niego dane (dokumenty, prezentacje, grafiki) przechowywane są nie na dysku komputera, lecz za pośrednictwem internetu przesyłane i utrzymywane w „wirtualnej przestrzeni”.
Po uruchomieniu usługi dla szkoły każdy użytkownik (nauczyciel, uczeń) otrzymuje indywidualne konto, które jest swoistym kluczem uprawniającym do korzystania z wszystkich udostępnionych funkcji. Spośród wielu aplikacji wchodzących w skład pakietu edukacyjnego w szczególności wymienić należy pocztę elektroniczną, dysk, kalendarz, kreator stron internetowych oraz grupy dyskusyjne.
14 stycznia 2016 roku klasy 1f oraz 1a miały okazję uczestniczyć w ''matematycznym czwartku'' na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsza część zajęć składała się z wykładu dr hab. Zenona Jabłońskiego na temat systemów liczbowych. Prowadzący przybliżył słuchaczom takie pojęcia jak systemy addytywne oraz pozycyjne, wytłumaczył także różnicę pomiędzy liczbami a cyframi. Po krótkiej przerwie do udziału w quizie ''27 wieków matematyki od starożytności po czasy współczesne'' zostali zaproszeni przedstawiciele każdej z obecnych na spotkaniu szkół. Zwyciężył uczeń naszego liceum - Thomas Zarzeczny z klasy I a.
kilka fotografii z wykładu