Uskok nożycowy i „Szalone nożyczki”

4.04.2019 r. uczniowie klasy 1 f razem z wychowawcą, panem Tomaszem Koziołem i Katarzyną Zalewską (nauczycielką języka polskiego), wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. Wrażeń nie zabrakło- podczas podróży dowiedzieliśmy się, że na Wyżynie Krakowskiej znajduje się uskok nożycowy (nasz wychowawca obiecał, że na lekcji geografii zdradzi więcej informacji o tym zjawisku). Pogoda nam sprzyjała, więc mogliśmy również zobaczyć, jak zmienił się poziom rynku w Krakowie, podziwialiśmy dawną architekturę, zabytki, ale nie obca nam była również współczesna sztuka- rozpoznaliśmy rzeźbę Igora Mitoraja „Eros bendato”. Natomiast wieczorem czekały na klasę 1 f „Szalone nożyczki” w Teatrze Bagatela. Ta współczesna farsa zrobiła na nas wrażenie- aktorzy grali świetnie, bardzo dobrze podkreślali emocje. Zaskoczeniem dla nas było to, że staliśmy się częścią tej interaktywnej sztuki- mieliśmy możliwość podpowiadania aktorom, np. jak odnaleźć winnego zbrodni. Jako uczniowie klasy 1 f: geograficzno-matematycznej- zgodnie uznaliśmy, że warto brać udział w takich wycieczkach przedmiotowych i na pewno to powtórzymy również ze 100% frekwencją.