„Listopadowe wspomnienie”

Prawie siedem lat temu pożegnaliśmy profesora Kazimierza Gwoździa, który od 1963 roku był nauczycielem matematyki w naszym liceum. Przepracował w „Jagielle”  38 lat, a na zasłużoną emeryturę odszedł w 2001 roku. Miał opinię wymagającego nauczyciela, który z matematyczną precyzją oceniał rozwiązywane zadania. Poza nauczaniem był opiekunem Spółdzielni Uczniowskiej, która prowadziła sklepik szkolny. Jako wychowawca organizował wyjazdy do Krakowa na operetki, których był miłośnikiem. Na wakacjach wielokrotnie był opiekunem dwutygodniowych obozów nad morzem dla uczniów szkoły.

Pozostaje w pamięci wielu absolwentów naszej szkoły oraz współpracowników, w szczególności tych, którzy są jeszcze czynni zawodowo.

Spoczywa na Cmentarzu Parafialnym w Bibicach koło Krakowa.