Spotkanie z Radkiem Rakiem

24 czerwca 2021 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zorganizowała spotkanie z Radkiem Rakiem – lekarzem weterynarii, autorem utworów fantastycznych i laureatem 24. edycji Nagrody  Literackiej Nike w roku 2020 za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. W spotkaniu autorskim uczestniczyły nauczycielki polonistki i bibliotekarz z naszej szkoły.

Pisarz barwnie opowiadał o swoich inspiracjach literackich, zdradził kilka tajników swojego warsztatu pracy, wspominał dzieciństwo i okres szkolny w Dębicy. Opowieści były pełne anegdot, ciekawostek i osobistych refleksji. Po spotkaniu Radek Rak podpisywał swoje książki, wpisał się również do naszej kroniki szkolnej jako nie tylko pisarz, lecz przede wszystkim absolwent I LO w Dębicy.