II Kongres Edukacyjny „Szachy, czyli coś więcej niż sport”

W dniu 22.09.2021 r. młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w II Kongresie Edukacyjnym w Jasionce objętym między innymi patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Spora, bo prawie 40 osobowa grupa udała się do G2A Areny gdzie miała możliwość podziwiać nowoczesny obiekt i uczestniczyć w wykładzie „Szachy, czyli coś więcej niż sport” poprowadzonym przez panią Małgorzatę Wołowiec-Musiał. Po wykładzie udaliśmy się do drugiej części hali gdzie odbywał się turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych, dlatego byliśmy tylko kibicami, a nie uczestnikami zawodów. Ponadto odbywał się konkurs GG Robot, warsztaty dla uczniów z zakresu robotyki edukacyjnej, natomiast na stoiskach prezentowano różnego rodzaju rozwiązania techniczne połączone z działem informatycznym.

Opiekunowie: Bartłomiej Szarek, Leszek Żyłka