Słodycz pomagania

25 października w naszej szkole po raz kolejny odbyła się tzw. „Słodycz pomagania”. Jest to akcja, która od dziesięciu lat zbiera fundusze dla dzieci z świetlicy „Nazaret”, działającej przy parafii św. Jadwigi w Dębicy. W tym dniu wolontariusze sprzedawali ciastka własnej produkcji. Sprzedaż odbywała się w auli szkoły oraz na korytarzu obok sklepiku. Słodkości rozeszły się w mgnieniu oka, a kwota ze sprzedaży wyniosła około 700 zł. Najwięcej łakoci przygotowali uczniowie klas pierwszych, zwłaszcza I A.

Niedożywienie dzieci to ciągle poważny problem społeczny. Choć szkoły są świadome tego problemu w Polsce, wciąż nie wszystkie potrzeby są zaspokajane. Głodni częściej chorują i popadają w depresję. Nie proszą o pomoc, gdyż jest to dla nich wstydliwe. Dziecko samo nie upomni się - muszą zareagować nauczyciele lub sąsiedzi. Pomysłodawcą stworzenia tej szkolnej akcji na rzecz głodujących dzieci  jest pan Stanisław Borek. Nauczyciel zapowiedział, że „Słodycz pomagania” odbędzie się w następnych latach.