Św. Mikołaj w liceum.

„Ho ho ho” rozbrzmiewało 6 grudnia w każdym zakątku miasta, również w naszym liceum było je zdecydowanie słychać. Najwyraźniej wszyscy musieli być bardzo grzeczni w tym roku, gdyż do naszej szkoły przybył Mikołaj i to w dodatku nie jeden. Od wczesnych godzin porannych unosił się zapach świeżego popcornu i waty cukrowej, które przygotowywane były przez urocze elfiki w zabawnych strojach. Zadbały one, aby Mikołajkowy Maraton Filmowy organizowany w tym dniu w nasze szkole przeniósł uczniów wprost na salę kinową.

Przy tej okazji zorganizowana była również Mikołajkowa Loteria. Po każdej części maratonu Mikołaj hojnie obdarował grzecznych szczęśliwców  nagrodami. Były nimi min. bony na pizze, kebaby, karty rabatowe do McDonald’s , wejściówki do klubów Soho Body Spirit oraz Endorfina Fitness& Squash, pendrive’y, kubki oraz przybory szkolne. Wszyscy bawili się doskonale o czym świadczą  liczne zapytania o termin  kolejnego maratonu. Uczniowie wykazali się również dużą kreatywnością w kwestii ubioru. Były elfy, reniferki i mikołaje,jak na ten dzień przystało.

W tym samym dniu w Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu odbył się również Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych pod patronatem Wójta Gminy Dębica. Nasze liceum otrzymało uroczyste zaproszenie na tę uroczystość. Kilka tygodni wcześniej włączyliśmy się bardzo aktywnie w akcję zbierania zabawek, słodyczy, artykułów papierniczych oraz środków czystości, które przeznaczone zostały na paczki mikołajkowe dla niepełnosprawnych dzieci właśnie podczas tego wydarzenia.

Na koncercie godnie reprezentowała nas nasza wspaniała wolontariuszka Gabrysia Radzik z klasy 2E, która również bardzo aktywnie uczestniczyła w zbiórce i przygotowała na nią plakaty. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ze wspomnieniami wydarzeń tego dnia.

Serdeczne podziękowania składamy również na ręce sponsorów nagród Mikołajkowej Loterii, których logotypy zamieszczamy poniżej. Bardzo bardzo dziękujemy!!!

Ps. Mikołaj nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, pewno jeszcze się z nim spotkamy !!! Wesołych

i cudownych Świąt Bożego Narodzenia pełnych ciepła i miłości, spędzonych w gronie najbliższych!!!