Piękny prezent dla społeczności szkolnej I LO

Biblioteka szkolna wzbogaciła się
o ok. 40 nowych pozycji książkowych – znajdziemy wśród nich lektury historyczne, beletrystykę, pamiętniki, teksty źródłowe. Do najciekawszych zaliczyć należy: „Historię polityczną Polski 1989 – 2015” A. Dudka, „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie” T. Snydera, „Rok 1920” J. Piłsudskiego, „Tajne państwo”
J. Karskiego, „Rondo de Gaulle’a”
O. Stanisławskiej, „Berlin 1945. Upadek” A. Beevora, „Kiedy będziemy wolne. Moja walka o prawa człowieka”
Sz. Ebadi, „Wszystkie lektury nadobowiązkowe” W. Szymborskiej, „Losy kobiet ocalałych z Zagłady
w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej, czy „Milczenie” S. Endo, na podstawie której Martin Scorsese nakręcił swój najważniejszy w dorobku film.

Ten prezent to efekt docenienia zaangażowania i projektu realizowanego przez uczniów klasy 3 c oraz  ich nauczycielki j. polskiego M. Bonarek Sochy. Młodych ludzi wyróżniono nominacją w kategorii „Różnorodność działań”, a dla I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy trzecioklasiści zdobyli tytuł Szkoły Dialogu 2017. Szkoła Dialogu to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju
i ich własnych miejscowości.

Mamy nadzieję, że wyposażona przez Fundację Szkoła Dialogu półka w szkolnej bibliotece będzie służyć dalszemu rozwojowi młodzieży i inspirowaniu jej działań na rzecz upamiętniania lokalnej społeczności.

Zapraszamy do lektury !!