Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

W dniach 28.05.2018-03.06.2018 uczniowie naszej szkoły, wyruszyli sprawdzić czy stare powiedzenie naprawdę się sprawdza. Wyjeżdżając spod budynku szkoły o godzinie 5 ruszyli w kierunku Rzymu. Pierwszego dnia wycieczki odkrywali magię Wenecji. W drugi dzień dotarli do Watykanu, gdzie uczestniczyli w audiencji z Papieżem Franciszkiem. Dla wielu była to bardzo emocjonująca przygoda.

Dzień trzeci- udało się, Rzym zdobyty! Wszystkie najważniejsze punkty na mapie odhaczone, 10 km spaceru po wiecznym mieście, mnóstwo zdjęć i pamiątek oraz powrót do hotelu.

W piątek zwiedziliśmy Loreto oraz San Marino. Złożyliśmy hołd i znicze na polskim cmentarzu wojskowym w Loreto, gdzie pochowanych zostało 1358 naszych żołnierzy i oficerów.
Przedostatni dzień wycieczki spędziliśmy  kosztując włoskiego słońca na plaży w San Mauro.
Poczuliśmy prawdziwe wakacje i zrelaksowaliśmy się w falach Adriatyku. Niestety kolejnego dnia trzeba było wracać. Ze smutkiem opuściliśmy Włochy, ale mamy nadzieje, że jeszcze tam wrócimy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu oraz czekamy z niecierpliwością na kolejny!

zobacz pozostałe fotografie z wycieczki

Martyna Samborska