Sesja historyczna w 70. rocznicę akcji "Burza"

25 września w naszej szkole odbyła się sesja historyczna "W 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji "Burza". Podczas sesji wykład zatytułowany "Rola i znaczenie powstania warszawskiego w najnowszych dziejach Polski" wygłosił Pan Profesor Zdzisław Zblewski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego wykład był już kolejnym z cyklu wykładów, jakie w ramach współpracy dydaktycznej z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie mieli okazję wysłuchać uczniowie naszej szkoły.

W dalszej kolejności wyniki swoich badań zaprezentowali uczniowie klasy 3 g o profilu uniwersyteckim: Dominika Jarosz i Norbert Sokołowski, którzy przedstawili sylwetki dwojga dębiczan - Heleny Habas i Karola Gila - uczestników  powstania warszawskiego.

Następnie postać Jerzego Krupy zaprezentowali Piotr Waleń i Mateusz Skarbek z klasy 2 d o profilu medialnym. Losy kolejnego bohatera "Burzy" w Powiecie Dębickim przedstawiły uczennice klasy 3 g Dominika Sanicka i Marysia Prucnal, a ciekawą historię życia Izabeli Baran - Podhalańskiej przybliżyły uczennice klasy 2 c - Paulina Dorożewycz, Natalia Kulig i Natalia Jasińska.

Znaczącym uzupełnieniem prezentacji była wystawa, przygotowana dzięki pomysłowości Pana Stanisława Borka i uczestników projektu.Uroczystość swą obecnością uświetnił Starosta Powiatu Dębickiego - Pan Władysław Bielawa.

W sesji wzięli również udział zaproszeni goście - uczniowie dębickich gimnazjów oraz uczniowie klas uniwersyteckich i medialnych z naszej szkoły.