„Warto rozmawiać … z dziennikarzem”

23.10.2019 r. uczniowie klas 2c i 2b (grupa dziennikarska) mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dziennikarką „Obserwatora Lokalnego” oraz absolwentką naszej szkoły , panią Agnieszką Majbą-Pochwat. W ten sposób młodzież poznała tajniki pracy w redakcji, plusy i minusy tego zawodu. Można powiedzieć, że pani redaktor znalazła się w krzyżowym ogniu pytań, ale poradziła sobie świetnie. Zaproszony gość opowiadał również o swojej karierze zawodowej, zwracając szczególną uwagę na sytuacje z życia, które wymagały nie lada odwagi w podejmowaniu decyzji. Pani Agnieszka Majba-Pochwat w swojej wypowiedzi podkreślała, jak ważna jest etyka w pracy oraz wiedza i doświadczenie. Lekcję tę uczniowie 1 LO zapamiętają na długo.