Hej ogarnięci !!!

Jedziemy do Warszawy!

Zuzanna Jarosz, Magdalena Papiernik oraz Viktoria Socha, uczennice klasy I C wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Edukacji Ministerstwa Sprawiedliwości „Postaw na mediację”. Zadanie konkursowe I etapu polegało na przygotowaniu scenariusza mediacji z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy lub relacji rówieśniczych. Miło nam poinformować, że scenariusz Drużyny Mediacyjnej z naszej szkoły został zakwalifikowany do II etapu (uzyskując najwyższą liczbę punktów) jako jeden z pięciu spośród blisko 100 prac nadesłanych z całej Polski. Finał konkursu polegający na przedstawieniu symulacji mediacji na podstawie własnego scenariusza przed Komisją Konkursową odbędzie się w Warszawie 19 listopada w siedzibie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Życzymy powodzenia!

 

Powiatowa Olimpiada Ekologiczna

25 października Dawid Pych i Magdalena Gruszka brali udział w powiatowej olimpiadzie ekologicznej organizowanej przez Liceum ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Nie udało się im stanąć na podium w tegorocznej edycji pomimo udziału w dogrywce ustnej. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy.

I Podkarpacki Konkurs na Esej

W czerwcu Martyna Kosiba (3 b) została laureatką I Podkarpackiego Konkursu na Esej  pt. „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”. Konkurs swoim patronatem objęli: 

 • Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart
 • Podkarpacki Kurator Oświaty mgr Małgorzata Rauch
 • Rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki
 • Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli mgr Krystyna Wróblewska 

   Martyna napisała esej pod tytułem „Wyjątkowość poznania – o relacjach podczas pandemii”, w którym odniosła się między innymi do twórczości Olgi Tokarczuk, do postaci Sokratesa, dzieł T. Mertona oraz Jana Twardowskiego.

   14 października  w Auli Rzeszowskiej Filii Collegium Humanum odbyła się gala, podczas której Martyna (jako laureatka I stopnia) odebrała stypendium w wysokości 25 tys. zł na pokrycie studiów na wybranym kierunku Collegium Humanum.

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

Martyna Kosiba z klasy 2 b laureatką I Podkarpackiego Konkursu na Esej

   Miło nam poinformować, że Martyna Kosiba z klasy 2 b została laureatką I Podkarpackiego Konkursu na Esej  pt. „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”. Konkurs swoim patronatem objęli: 

 • Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart
 • Podkarpacki Kurator Oświaty mgr Małgorzata Rauch
 • Rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki
 • Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli mgr Krystyna Wróblewska 

   Martyna napisała esej pod tytułem „Wyjątkowość poznania – o relacjach podczas pandemii”, w którym odniosła się między innymi do twórczości Olgi Tokarczuk, do postaci Sokratesa, dzieł T. Mertona oraz Jana Twardowskiego.

W komentarzu jury na temat nadesłanych prac można przeczytać:

Nadesłane prace w sposób syntetyczny definiują pandemiczną rzeczywistość oraz wpływ na różne aspekty życia. Uwagę zwraca siła przekazu, ujęcie i różnorodność użytych środków wyrazu i ich oryginalność. Jury konkursu z satysfakcją odnotowało fakt różnorodnego spojrzenia na pandemiczny krajobraz. Należy podkreślić, że prace, które znalazły się w ścisłym finale konkursu, reprezentowały wysoki poziom merytoryczny odpowiadający założeniom ideowym odnoszącym się do proponowanego tematu w sposób bardzo wnikliwy. 

Gratulujemy!

"Ilustracja do ulubionej książki"

26 lutego 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny pt. : "Ilustracja do ulubionej książki". Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i kultury czytelniczej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą, rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej, kreatywności i samodzielności.

Na konkurs wpłynęło sześć prac. Jury wyłoniło laureatów konkursu: I miejsce Maja Pawełek - klasa 1c, II miejsce Noe Sasak - klasa 1a, III miejsce Julita Pleban - klasa 3b, wyróżnienie Klaudia Szewczyk- klasa 2f . Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

Gabriela Marek finalistką ogólnopolskiego konkursu „Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu” FAST 2021.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 3b I Liceum Ogólnokształcącego Gabriela Marek, znalazła się na liście finalistów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej w Toruniu oraz Fundację Aleksandra Jabłońskiego.

Gabriela przedstawiła pracę pod tytułem „Równanie Drake’a i życie we Wszechświecie”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich zainteresowanych studiowaniem na ww. uczelni astronomiifizyki lub fizyki technicznej. Do Konkursu FAST w XI edycji zgłosiło się 31 uczniów. Jury Konkursu do finału zakwalifikowało 16 uczestników, w tym uczennicę I LO w Dębicy.

Serdecznie gratulujemy !

Powiatowy Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w konkursie o żołnierzach wyklętych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy pod patronatem Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego. Komisja konkursowa w składzie:

Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy

Aneta Sękowska – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy

Adam Pieniążek – Wicestarosta Powiatu Dębickiego

Paweł Ciszczoń – Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego

Artur Getler – historyk,  pracownik Muzeum Regionalnego w Dębicy

 dokonała oceny 23 prac konkursowych – opowiadań związanych z historią „Żołnierzy Niezłomnych/Wyklętych”, rozgrywających się na tle wydarzeń z okresu 1944–1956, z udziałem prawdziwych bohaterów i przyznała I miejsce Kamilowi Gutkowskiemu (II f) za pracę „Chciał tylko wolnej Polski” ppłk Ludwik Marszałek „Zbroja” oraz wyróżnienie dla Magdaleny Kamińskiej (2b3) za pracę „Jezuita niezłomny”.

 

Wojewódzki Konkurs Piosenki

Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

„Пусть всегда будет солнце”

 

II miejsce Weronika Wójcik, Wiktoria Wadas z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy
„За тихой рекою”
Kategoria-Szkoła Ponadpodstawowa-Duety/Zespoły
 
 
 
 

MAGDALENA MAZUR – FINALISTKA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Magdaleny Mazur z klasy 2f3. Została finalistką XXXVI Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała. W konkursie wzięło udział 30 szkół z województwa podkarpackiego.

Magdalena również bierze udział w IV edycji prestiżowych „Jagiellońskich Warsztatach Olimpijskich” z matematyki organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie przygotowujących się do udziału w olimpiadzie matematycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

 

Kuba Wiśniowski prelegentem konkursu naukowego E(x)plory !!!

Jakub Wiśniowski uczeń drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym, finalista konkursu naukowego E(x)plory w roku 2020, jako jeden z nielicznych laureatów i finalistów wszystkich edycji, został zaproszony przez komisję naukową konkursu do przeprowadzenia wykładów z zakresu zdrowia, na dwóch Festiwalach E(x)plory, które odbędą się w tym roku we Wrocławiu 19.03.2021 i we Warszawie 9.04.2021. Jesteśmy dumni z godnego reprezentowania naszego  liceum w tym prestiżowym projekcie, tym bardziej, że Kuba jest młodym człowiekiem, przed którym zostały otwarte drzwi do Świat Nauki.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Podsumowanie projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci.

Poznański Oddział IPN dokonał podsumowania XI Edycji Projektu Kamienie Pamięci, poświeconemu bohaterom wojny polsko – bolszewickiej. W tym projekcie, realizowanym w ubiegłym roku szkolnym, uczestniczyły uczennice klasy 2c3 – Julita Hadała i Zuzanna Rzeszutko. Obie zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a do naszej szkoły trafił kolejny już Kamień Pamięci. Gratulujemy uczestniczkom projektu!

 

Podsumowanie bibliotecznego konkursu „Bookshelf tour”- czyli pokaż swoją półkę z książkami

W konkursie kreatywnej fotografii zwycięzcami zostali ex aequo

Nela Sasak (kl.1A) i Maksymilian Dziurzyński (kl.2D).

Wyróżnienie dla Neli - za estetykę, kompozycję, wieloplanowość zdjęcia

i delikatną, pastelową kolorystykę, która dopełnia kadr.

 

Wyróżnienie dla Maksymiliana - za przekazanie w atrakcyjny sposób swojej pasji do motocykli poprzez fotografię, obraz broni się też dobrą kompozycją, perspektywą oraz mocną kolorystyką.

Serdeczne gratulacje dla Neli i Maksymiliana!

Na uwagę zasługuje aktywność  młodzieży – nadesłano 15 zdjęć konkursowych. Wszyscy otrzymują  nagrody rzeczowe - karty podarunkowe EMPIK - ufundowane przez  Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych zdjęć i pokonkursowej wystawy w bibliotece szkolnej.

zobacz pozostałeprace konkursowe 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „POKAŻ JAK UPRAWIASZ SPORT W CZASIE PANDEMII”

W dniu 25.01.2021r. odbyło się wręczenie dyplomów w naszej szkole przez pana Dyrektora Wiesława Ostafina uczestnikom konkursu fotograficznego  „POKAŻ JAK UPRAWIASZ SPORT W CZASIE PANDEMII”, a cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez nauczycieli Wychowania Fizycznego przekazał  Przewodniczący Zespołu Przedmiotowego pan Bartłomiej Szarek  w imieniu całego zespołu. Poniżej przedstawiamy prace konkursowe, które zostały nagrodzone. 

 

1. ALEKSANDRA KLIŚ 2E3 – TYTUŁ PRACY „ SPORT MOJA WEWNĘTRZNA SIŁA”.

2. BARTOSZ NOSAL 2D3

3. MAKSYMILIAN DZIURZYŃSKI  2D – TYTUŁ PRACY „MOTOCROSS-ADRENALINA I ŚWIETNA ZABAWA”

4.NIKOLA CIOŁEK 1E – TYTUŁ PRACY „BALET”

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Przewodniczący Zespołu Przedmiotowego: Bartłomiej Szarek

 

 Zabacz galerię zdjęć

 

Miłosz w finale Tarnowskiego Konkursu Matematycznego

Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w   zawodach matematycznych o   podwyższonym stopniu trudności   takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna. Zawody wystartowały sześć lat temu. Do tegorocznego VII finału TTM zakwalifikował się uczeń klasy 2f Miłosz Zapór.

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mózgu

16.12.2020 roku odbył się etap szkolny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu, w której udział wzięło sześcioro uczniów Naszego liceum.  Dnia 07.01.2021 roku komisja właściwa olimpiady opublikowała listę osób zakwalifikowanych do II etapu. Wśród czterech zakwalifikowanych reprezentantów województwa podkarpackiego, jest trzech uczniów Jagiełły: Dawid Sroka, Magdalena Gruszka, Aleksandra Strózik, wszyscy uczęszczają do klasy ID o profilu biologiczno-chemicznym.

                Celem  olimpiady było poznanie budowy oraz prawidłowego funkcjonowania mózgu człowieka.

Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy, a Dawidowi, Madzi i Oli, życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Konkurs z wiedzy prawnej

Fundacja Rozwoju i Wsparcia PASIEKA przeprowadziła na terenie Powiatu Dębickiego Powiatowy konkursy z wiedzy prawnej. Z uwagi na wymogi sanitarno-epidemiologiczne spowodowane stanem pandemii oraz potrzebę zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla uczestników, konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej. Konkurs został poprzedzony realizacją przez Fundację Pasieka serii warsztatów prawnych dla uczniów.

Udział w konkursie wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Dębickiego:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
 • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy
 • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

 Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

 1. Alicja Kuta - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy
 2. Kamil Piórek - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy
 3. Aleksandra Miklos - I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymują nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Dębickiego.

Konkursy zostały zrealizowane pod patronatem Starosty Dębickiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs  jest sfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Dębickiego.

DIAMENTOWY INDEKS AGH

 

 

Patryk Podgórski,

uczeń klasy III a, zakwalifikował się do
II etapu XIV
Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
z matematyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Gratulacje dla Zuzanny Rzeszutko z kl.2c3!

Uczennica klasy 2c3 Zuzanna Rzeszutko zdobyła I miejsce w Powiatowym  Konkursie „Cywilizacja miłości” zorganizowanym przez ZSE w Dębicy. Tegoroczna XIV edycja odbyła się pod hasłem „Nie lękajcie się swojej młodości”.

Wśród  25 prac jury doceniło refleksyjny wiersz Zuzanny  „Światło, co niepewność przepędza”.

 

VII Powiatowy konkurs fotograficzny i plastyczny

30 listopada 2020 roku ogłoszone zostały wyniki VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda powiatu dębickiego” i VII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą”. W konkursach uczestniczyły 42 osoby ze szkół z całego powiatu dębickiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pana Ryszarda Kucaba wybrała najlepsze prace plastyczne i fotograficzne. 

Uczennice naszej szkoły : Julita Pleban  zajęła II miejsce w kategorii „Moje spotkanie z przyrodą” a  Klaudia Szewczyk została wyróżniona  w kategorii „Przyroda powiatu Dębickiego”.

Gratulujemy sukcesu

 

“Za styl oddziałujący na wyobraźnię, a jednocześnie precyzyjnie opisujący filmowy warsztat, który autor rozkłada na części pierwsze i wskazuje na jego działanie w obrębie znaczeń”

Pragniemy pogratulować uczniowi klasy 2A3 o profilu matematyczno - fizycznym, Pawłowi Borkowi, który uzyskał tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu na recenzję filmową „Skrytykuj!”.

Konkurs organizowany jest przez Filmotekę Narodową - instytut audiowizualny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego. Recenzja filmu „Może pora z tym skończyć” Charliego Kaufmana została wybrana jako jedna z trzech, spośród blisko siedemdziesięciu zgłoszeń uczniów z całej Polski.

Paweł w ramach nagrody będzie uczestniczyć w pracach jury młodych w ramach 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, odbywającego się w terminie 8-12 grudnia 2020 . Jury Młodych ocenia filmy z Konkursu Głównego i uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami branży filmowej (w tym roku oczywiście w formule online). Zwieńczeniem udziału będzie wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. „Młodej Gali”.

Jak wyczytać możemy z uzasadnienia konkursowego jury, Paweł został doceniony:

“Za styl oddziałujący na wyobraźnię, a jednocześnie precyzyjnie opisujący filmowy warsztat, który autor rozkłada na części pierwsze i wskazuje na jego działanie w obrębie znaczeń”

Nagrodzoną recenzję można znaleźć pod adresem:

https://www.skrytykuj.pl/konkurs/recenzje/recenzja/5fa08eec0efbc

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Finalista konkursu naukowego E(x)plory

Pragniemy pogratulować uczniowi klasy 2e3 o profilu biologiczno-chemicznym, Jakubowi Wiśniowskiemu, który godnie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu naukowego E(x)plory w Gdyni. W dniach 25-27 listopada Kuba prezentował swoją aplikację jurorom, przedstawicielom firm, które współpracują z konkursem E(x)plory, a także osobom zainteresowanym innowacyjnym pomysłem Jakuba. Jego wysiłek został doceniony i uzyskał on tytuł finalisty. Udział w tak renomowanym przedsięwzięciu otworzył Kubie drzwi do Świata  Nauki. Podczas prezentowania aplikacji padło bardzo dużo pozytywnych komentarzy odnośnie Naszego liceum . Należy przypomnieć, że Kuba  jako jedyny z Podkarpacia  dostał się do finału konkursu.

Gratulujemy tak ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych.

 

 

 

 

„Najlepsi są wśród Nas”

Dnia 17 listopada bieżącego roku odbyła się XV Powiatowa Olimpiada Ekologiczna organizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie.  Udział w niej wzięli uczniowie wszystkich szkół średnich,  Powiatu Dębickiego.  Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas o profilach biologiczno-chemicznych, Dawida Srokę z klasy Id oraz Jakuba Wiśniowskiego z klasy IIe3. Kuba i Dawid zakwalifikowali się do finału olimpiady zajmując kolejno :

I miejsce:  Jakub Wiśniowski

III miejsce: Dawid Sroka

Cieszymy się z Waszego sukcesu razem z Wami.

Gratulacje