Stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

W tym roku szkolnym z programu stypendialnego Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci korzystają nasi uczniowie:
Paulina Książek - uczennica klasy II c
Szymon Szostak - uczeń klasy 1d

„Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci to fundacja wspierająca dzieci w najpiękniejszy z możliwych sposobów: pomaga rozwijać się naukowo, spotykać się ze znanymi ludźmi, wykładowcami, którzy starają się przekazać potrzebną wiedzę w prosty sposób. Nauka rzez doświadczenie to prosty sposób do osiągnięcia wiedzy i tak właśnie jest w Funduszu. Wykłady z takimi znanymi i doświadczonymi ludźmi, jak prof. Korus, prof. Miodońska- Brookes, czy prof. Gibińska z UJ pobudzają chęć i zapał do pracy, by wysilić ostatki sił i spróbować odczytać niektóre sprawy inaczej niż do tej pory. Spotkania z takimi sławami, jak Andrzej Wajda, czy Krzysztof Zanussi, spektakle w teatrach umożliwiają rozwój na każdym poziomie. Dlatego Fundusz jest dla mnie sprawą ważną: rozwija mnie w różnych kierunkach pokazując, że to, co osiągnęłam, to dopiero początek.”

Paulina Książek

Ogółem w roku szkolnym 2013/2014 zostało zakwalifikowanych do programu 519 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich 16 województw. Wśród nich jest 328 młodych naukowców, 135 muzyków, 36 plastyków i 20 tancerzy. 109 uczniom przyznano dodatkowo tytuł Stypendysty Funduszu, w tym 59 - po raz pierwszy.

Na podstawie: fundusz.org/program-pomocy-wybitnie-zdolnym.