Patron na ekranie – finał konkursu

W dniu 29 maja br. odbył się  finał IV edycji Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły – królu Władysławie Jagielle, skierowanego do uczniów klas pierwszych. Wydarzenie było doskonałą okazją do przypomnienia sylwetki wybitnego władcy Polski i Litwy.

Formuła konkursu obejmowała test wiedzy o Patronie, a także przygotowanie krótkiego filmu pt. „Patron w naszych oczach”. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą, kreatywnością i umiejętnością współpracy w zespołach klasowych.

Klasy: 1A, 1D, 1E i 1F zaprezentowały autorskie spojrzenie na życie i dokonania króla Władysława Jagiełły. W prezentacjach nie zabrakło scen inspirowanych wydarzeniami historycznymi. Były korony, peleryny, miecze i wiele innych rekwizytów przybliżających realia epoki. Publiczność nagradzała występy gromkimi brawami.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięską pracę klasy 1E, która tym samym zdobyła nagrodę główną – środki  na dofinansowanie dowolnego wydarzenia klasowego.

Wszyscy uczniowie klas uczestniczących w finale otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez organizatorki konkursu Katarzynę Mielecką i Marię Trojanowską.

Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy do:

- członków komisji konkursowej: Pani dyrektor Ludmiły Stelmach-Kołodziej, Pani wicedyrektor
  Agnieszki Mytnik-Krupki oraz przedstawicieli klasy 2A – zwycięzców poprzedniej edycji
  konkursu,

- Emilii Tworzydło i Michała Rębisia za profesjonalne poprowadzenie  wydarzenia,

- uczniów z kl. 3E za wsparcie techniczne,

- Bartosza Mierzwy z kl. 3A za przygotowanie dokumentacji fotograficznej.

Wyrazy szczególnej wdzięczności składamy sponsorom nagrody głównej: panu Adamowi Ciszkowi - właścicielowi Piekarni w  Dębicy, panu Janowi Mytnikowi i panu Danielowi Mytnikowi - właścicielom firmy PESAM w Dębicy oraz Radzie Rodziców. Ich wsparcie finansowe stanowiło nieoceniony wkład w organizację konkursu i było pięknym przykładem zaangażowania w życie szkoły oraz wspierania inicjatyw rozwijających aktywność uczniów.

Konkurs połączył naukę z pasją odkrywania historii. Umożliwił uczniom głębsze poznanie postaci Patrona szkoły oraz refleksję nad wartościami, które reprezentował, budując jednocześnie poczucie więzi z tradycją i dziedzictwem naszej szkoły.

                                                                Do zobaczenia za rok!

Zakład Narzędziowy "PZL Dębica"

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
7381243

Szukaj