Hej ogarnięci !!!

Ruszył projekt Wege zur Erinnerung

Dzisiaj 19 marca  w godzinach porannych 16 uczniów naszego liceum wraz z 14 uczniami ze szkoły średniej w Pustkowie Osiedlu i 16 uczniami z liceum w Kijowie wraz z opiekunami  odjechało do Krzyżowej gdzie wraz młodzieżą z Niemiec będą realizować cele projektu którymi są:
- szukanie i odnajdowanie rodzin więźniów obozów koncentracyjnych i przekazanie im, odebranych ich bliskim, osobistych rzeczy,  które znajdują się w zasobach archiwum
- pogłębienia wiedzy historycznej uczniów
- zwiększenie umiejętności językowych poprzez bezpośrednią komunikację.

Projekt jest realizowany  we współpracy z Online Arolsen – Archives.

Życzymy owocnej pracy.

 

 

Konferencja w Zamku Trebnitz ( Niemcy).

 W dniach od 1 do  5 lutego 2023 roku odbyło się w Trebnitz szkolenie polskich, niemieckich , francuskich i ukraińskich nauczycieli, dotyczące realizacji projektu #Stolen Memory . Naszą szkołę reprezentowała pani Jolanta Urbańska. Projekt po polsku Zachować Pamięć, po niemiecku Wege zur Erinnerung realizowany jest we współpracy z Online Arolsen – Archives.

 Celem projektu jest szukanie i odnajdowanie rodzin więźniów obozów koncentracyjnych i przekazanie im, odebranych ich bliskim ,osobistych rzeczy , które znajdują się w zasobach archiwum.

 Od 19  do 24 marca uczniowie naszej szkoły I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w DębicyUkrainy z Liceum Lotniczego im. I.Sikorskiego z Kijowa oraz Berufliche Schule des Kreises Stormarn w Bad Oldesloe z Niemiec wezmą udział w tym projekcie. Spotkanie odbędzie się w Domu Pojednania w Krzyżowej. Wspólna praca nad projektem przyczyni się do pogłębienia wiedzy historycznej uczniów i zwiększenie umiejętności językowych poprzez bezpośrednią komunikację.

 

Patronat Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Aktywna tablica

Książka do nabycia w sekretariacie szkoły

Wspomnienia (…) – tego nie można kupić za żadne pieniądze”. Wydawnictwo jubileuszowe. Ilość egzemparzy ograniczona.

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3325465

Szukaj