Zajęcia terenowe z biologii

22 czerwca uczniowie klas biologiczno-chemicznych  (II e i IId) uczestniczyli w zajęciach terenowych z biologii. Odwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dzięki tej wizycie połączyli przyjemne z pożytecznym, bowiem mogli na własne oczy zobaczyć okazałe gatunki roślin i zwierząt, o których uczyli się na lekcjach. Aby wszystko sobie dokładnie utrwalić, wykonali odpowiednie ćwiczenia.
Będąc w Krakowie uczniowie zobaczyli także wnętrze Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, szczególnie zwrócili uwagę na freski oraz na witraż „Stań się” wykonany przez Stanisława Wyspiańskiego. Na pewno każdy z uczestników wyniósł z tego wyjazdu wiele cennych informacji z wielu dziedzin nauki, a lekcje „w terenie” przyniosły wiele korzyści i udowodniły, że nauka i szkoła nie muszą być nudne.

Justyna Stanek kl.II e