Podsumowanie Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów

7 lutego 2017 odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. Była to już XX jubileuszowa edycja tego konkursu.

Zwycięzcami konkursu zostali: Mateusz Zagórski uczeń ZS w Siedliskach Bogusz oraz Tomasz Starostka uczeń MG nr 2.

Pozostali laureaci to Radosław Cacała uczeń MG nr1, Krzysztof Malata uczeń MG nr 2 Aleksandra Wysowska uczennica MG nr 4, Kinga Dębska uczennica ZS w Straszęcinie i Kamila Undas uczennica MG nr 1.

Gościem specjalnym rozstrzygnięcia był pan profesor Sławomir Cynk wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosił dla zebranych wykład okolicznościowy.

Warto wspomnieć, że w tym roku patronat nad naszym konkursem objął Uniwersytet Jagielloński, a patronat medialny sprawował Obserwator Lokalny, który współpracuje z nami od pierwszego konkursu. Przez pierwszych kilka lat udostępniał na swoich łamach zadania konkursowe.

Nasz konkurs cieszy się dużą popularnością, w tym roku do finału zakwalifikowało się 44 uczniów z 16 gimnazjów powiatu dębickiego.

Wszystkich finalistów i ich opiekunów, którzy do tej pory nie odebrali dyplomów zapraszamy po ich odbiór do sekretariatu szkoły.