Hej ogarnięci !!!

Tragiczne wieści z Afryki

Szanowni Współpracownicy,Rodzice
Drodzy Uczniowie
Poruszeni tragicznymi wieściami z  Afryki i Aleppo zwracamy się z prośbą do ludzi o otwartym i wrażliwym sercu o dobrowolne włączenie się w tę Charytatywną Akcje Pomocy Najbiedniejszym
Pedagodzy szkolni Małgorzata Gawle- Wiernasz i Agnieszka Zapał- Róg

Powodzie w Afryce

Kraje afrykańskie dotyka w tym roku kolejny już dramat. Po pustoszącej uprawy szarańczy i pandemii koronawirusa, która wywołała kryzys gospodarczy, przyszły katastrofalne powodzie, które niszczą plony, domy, a ze zboczy górskich spływają lawiny błota, które do niedawna były polami uprawnymi. Ceny żywności gwałtownie idą w górę. Afrykańczycy, którzy żyją z dnia na dzień bez zapasów i oszczędności, nie wiedzą rano, czy będą jeść wieczorem. Wielu ludzi straciło cały skromny dobytek i staje przed nimi widmo głodu. Żywioł najbardziej dotknął Kenię, Somalię, Rwandę i Ugandę, ale też Burundi, Demokratyczną Republikę Konga, Tanzanię... Zginęło łącznie kilkaset osób.

Głód w Aleppo

Dramat pogłębia się też w Aleppo, gdzie 80% ludności stanęło w obliczu głodu. Sytuacja jest tam gorsza niż w czasie, gdy na miasto spadały bomby i pociski. Z powodu zarazy stanęły zakłady pracy, ludzie nie mają żadnych dochodów, funt syryjski traci wartość, a wszystko drożeje tak, że ludzi nie stać nawet na podstawową żywość.

Więcej informacji jest na założonej wczoraj prowizorycznej stronie http://www.adopcjaserca.eu – tu można przeczytać relacje z Afryki, list od o. Ibrahima z Aleppo i wywiad z nim, a także zobaczyć zdjęcia.

Co możemy zrobić?

Niestety, nasze możliwości działania są obecnie znacznie ograniczone. Nie możemy organizować zbiórek w parafiach, które przynosiły prawie połowę naszego budżetu. Dlatego zwracam się do Was, jako do ludzi o wrażliwych i otwartych sercach – pomóżmy razem ofiarom kolejnej tragedii, jaka dotknęła tych bardzo biednych ludzi.

Chcemy wesprzeć ludzi w Nyakinama w Rwandzie, gdzie od dawna finansujemy dożywianie i leczenie chorób głodowych u dzieci. Ludzie cierpieli tam niedożywienie i głód od dawna. Od początku zarazy mają mocno ograniczoną możliwość przemieszczania się, co uniemożliwia im zdobywanie środków do życia. Teraz ich plony zostały zniszczone przez deszcze i powodzie, ich domy zabrała woda...

Chcemy też rozszerzyć naszą pomoc dla Aleppo, gdzie finansujemy dożywianie dzieci w wieku 0-6 lat oraz wspieramy dzieci i młodzież w ramach Adopcji Serca.

W załączeniu znajdziecie materiały, które pomogą w prostych działaniach. Mogą one przynieść spore rezultaty, jeśłi każdy z nas poświęci na to choć trochę czasu. Stwórzmy razem łańcuch ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los naszych bliźnich i którzy są gotowi nie tylko się wzruszyć ich cierpieniem, ale też coś konkretnego uczynić – jak mawiała nasza święta patronka, Matka Teresa z Kalkuty: „Zróbmy razem coś pięknego dla Boga”.

Ofiary dla ofiar powodzi w Rwandzie oraz na dożywianie dzieci w Aleppo proszę wpłacać na nasze konto. 

Tytuł wpłaty: Powódź lub Aleppo.

Fundacja Adopcji Serca, ul. Szamarzewskiego 3, 60-514 Poznań
Bank PeKaO SA
Konto złotowe: nr 08 1240 1747 1111 0010 9045 8067
Konto walutowe w euro: nr 35 1240 1747 1978 0010 9045 8269
Swift / BIC: PKOPPLPW PL
 
Przekaż 1% na pomoc dla dzieci Afryki
W zeznaniu podatkowym wpisz nr KRS: 0000224658 (Caritas Archidiecezji Poznańskiej), w polu „cel szczegółowy” KONIECZNIE wpisz słowo „Maitri” (inaczej odpis trafi na konto ogólne Caritas).