Spotkanie z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich. Narodowe czytanie w parku DK "Śnieżka" w Dębicy

W czwartek 5 października nasza klasa (2D) i kl. 1D pod opieką nauczycielek - M. Sochy i M. Trojanowskiej uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Narodowe czytanie 2023 zorganizowanej przez MiPBP w DK Śnieżka w Dębicy. Wszystko odbywało się w malowniczym plenerze w parku, który był zapełniony uczniami z szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz starszymi osobami z domu seniora. Przewodnim tematem wydarzenia była książka ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, której fragment  został zainscenizowany przez aktorów – osoby związane z kulturą w mieście oraz młodzież.

Po odegranej scenie występowali artyści grający na instrumentach – cymbałach i akordeonie. Całość wydarzenia była bardzo ciekawa i starannie przygotowana.

Justyna Raś kl. 2D