Hej ogarnięci !!!

Jagiełło pączkuje!

W Tłusty Czwartek (27 Lutego)  uczniowie naszego liceum,  w ramach akcji  „Wyślij pączka do Afryki” organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, mieli okazję skosztować  pysznych „pączków afrykańskich”. W ten sposób pomogli ofiarom toczącej się w Republice Środkowoafrykańskiej wojny domowej.

Inicjatorem akcji jest br. Benedykt Pączka, kapucyn, który od września ubiegłego roku przebywa na misji w RCA. Pomysł wziął się od jego nazwiska.  Kilka tygodni temu wioski, w których posługuje wraz ze swoimi współbraćmi , zostały napadnięte i zniszczone przez muzułmańskie oddziały Seleka. Wielu mieszkańców zostało zabitych.  Kapucyni, pomimo zagrożenia utraty życia, przez cały czas byli ze swoimi wiernymi. 

        0rganizacją akcji w szkole zajęły się wolontariuszki „Jagiełło Wolontariatu”: Lidia Molek, Nikola Bochenek, Aleksandra Augustynowicz, Magdalena Matelowska, Justyna Augustyn, Justyna Porębska, Klaudia Trzeciak i Klaudia Pociask, które upiekły pączki i faworki.  Nad całością czuwał opiekun- Stanisław Borek.  Ogromną rolę odegrała również cukiernia Wiktor, która w atrakcyjnej cenie przekazała szkole 350 pączków. Za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj więcej: Jagiełło pączkuje!

Dziennik elektroniczny

Szukaj