Hej ogarnięci !!!

Konferencja w Bremsdorfer Muhle ( Eisenhuttenstadt)( Niemcy).


W dniach od 25 do  28 stycznia 2024 roku odbyło się w Bremdorfer Muhle szkolenie polskich, niemieckich  i ukraińskich nauczycieli, dotyczące realizacji projektu #Stolen Memory . Naszą szkołę reprezentowała pani Marta Marcinek i pani Jolanta Urbańska . Projekt po polsku Zachować Pamięć, po niemiecku Wege zur Erinnerung realizowany jest we współpracy z  Arolsen – Archives.

 
Celem projektu jest szukanie i odnajdowanie rodzin więźniów obozów koncentracyjnych i obozów pracy przymusowej oraz przekazanie rodzinom, odebranych więźniom różnych osobistych rzeczy, które znajdują się w zasobach archiwum. Udział w seminarium projektowym był dla nas szczególnie ważny w kontekście istniejącego w okresie II wojny światowej w Pustkowie hitlerowskiego obozu pracy przymusowej.

Od 25 lutego do 1  marca uczniowie ILO wezmą udział w tym projekcie wspólnie z młodzieżą z Ukrainy z Liceum Lotniczego im. I.Sikorskiego z Kijowa oraz  z Berufliche Schule des Kreises Stormarn w Bad Oldesloe z Niemiec.

Spotkanie odbędzie się w Domu Pojednania w Krzyżowej koło Wrocławia. Wspólna praca nad projektem przyczyni się do podniesienia wiedzy historycznej uczniów, zwiększy ich umiejętności językowe w bezpośredniej konwersacji oraz przyczyni się lepszego zrozumienia wrażliwości historycznej każdego z Naszych Narodów.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4283636

Szukaj