Pamiętamy!

1. marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy wszystkich tych, którzy w trakcie II wojny światowej, jak i również po niej, walczyli o niepodległość, najpierw z okupantem niemieckim, a później z radzieckim.
Uroczystą akademię ubogacił tematyczny wykład pana Tomasza Czapli – dyrektora Muzeum Regionalnego w Dębicy. Tę wyjątkową lekcję historii uczniowie wysłuchali z zainteresowaniem i w zadumie. Prelegent zaprezentował też postaci lokalnych Wyklętych, których życie było świadectwem męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej. Za przekazaną wiedzę – serdecznie dziękujemy.

W montażu słowno-muzycznym pięknie zaprezentowali się uczniowie: Aleksandra Oleksy (kl.3B), Ewa Lauria (kl.3C), Zuzanna Misiewicz (kl.3C), Klaudia Ochab (kl.3B), Julia Wadas (kl.3B), Wiktoria Stalec (kl.2G), Zosia Łojek (kl.2G), Karolina Warżała (kl.2C), Patrycja Pyzińska (kl.2H) i Jakub Motyka (kl.2B). Niezawodni: Miłosz Sikora  i Konrad Monica jako wsparcie techniczne oraz Antek Rak - foto.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie wydarzenia: panie Aneta Kwolek i Maria Trojanowska oraz ksiądz Jakub Bączek.