Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia

Nasz uczeń Szymon Szostak został laureatem nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych NAJZDOLNIEJSZA MŁODZIEŻ PODKARPACIA

Żródło: www.powiatdebicki.pl

Szymek to wzorowy uczeń, na zakończenie klasy III uzyskał średnią ocen 5,5. Szczególne zainteresowania wykazuje naukami biologiczno – chemicznymi, lubiany przez kolegów, zawsze służy im pomocą, prowadzi zajęcia laboratoryjne dla młodszych uczniów zainteresowanych chemią.
Inne osiągnięcia:
- laureat 62. Olimpiady Chemicznej (2016 r.),
- finalista 65. Olimpiady Biologicznej (2016 r.),
- finalista 61. Olimpiady Chemicznej (2015 r.),
- zwycięzca VIII Podkarpackiego Konkursu Chemicznego (2016 r.),
- wyróżnienie w VI i VII Podkarpackim Konkursie Chemicznym (2014, 2015 r.),
- laureat 51. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. A. Swinarskiego (2015 r.),
- stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci,
- laureat 1 miejsca w półfinałach Festiwalu Naukowego E(x)plory (finał odbędzie się w październiku 2016 r.), przedstawiona praca dotyczy wykorzystania związków chemicznych jako markerów komórek nowotworowych, badania prowadzone były na Politechnice Warszawskiej w ramach programu pomocy wybitnie zdolnym uczniom.

Gratulujemy!