Fantastyczna Noc w Jagielle

Rozstrzygnięcie konkursu „ Na srebrnym globie” połączone było z Fantastyczną Nocą w Jagielle oraz   Nocą Bibliotek Szkolnych. W tym roku uwaga skupiona została na fantastyce i kryminale. Młodzież I LO oraz gościnnie młodzież Zespołu Szkół nr 1  (opiekun polonistka Małgorzata Jasińska) uczestniczyła w nocy pełnej wrażeń ( łącznie ze spaniem w gmachu szkoły).

Noc rozpoczęła się od gry terenowej po szkole, przygotowanej przez uczniów klasy II b ( Jędrzej Miś, Grzegorz Bawęda, Jakub Pietrzyk, Olga Małochleb).Gra  sprawdziła spostrzegawczość oraz kondycję zawodników. Ukryte wskazówki         i wykonanie różnych zadań doprowadziło zwycięską drużynę do ukrytego na terenie szkoły skarbu. Po wyczerpującej zabawie przyszła pora na odpoczynek       i kolację, a następnie rozpoczął się nocny seans filmowy( uczniowie obejrzeli między innymi film „Prometeusz”)  , muzyczny i lekturowy, po którym uczniowie zapadli w sen.

Opiekunami nocy fantastycznej byli: Katarzyna Zalewska, Ewa Nowacka, Sylwia Szuba-Cyran, Renata Maciejowska, Marta Bonarek- Socha oraz Stanisław Borek.