I POWIATOWY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „POLSKI MY NARÓD…” W PUSTKOWIE

PIERWSZY TAKI FESTIWAL I OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

21.10.2016 r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu odbył się I Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej „Polski my naród…”. Naszą szkołę reprezentowała w kategorii solistek Joanna Stryczek z klasy 1a, której akompaniował na gitarze Michał Barszcz z klasy 2a, który bierze udział w różnych projektach muzycznych. Zdobyli oni pierwsze miejsce. Joanna zaśpiewała jedną z najpopularniejszych w Wojsku Polskim, pieśń z lat 30-tych pt. „Matczyne ręce”. Słowa i muzykę napisał Adam Kowalski. Jury i publiczność byli zachwyceni wokalnymi umiejętnościami Joanny. Zwycięzców wyłonili spośród ośmiu solistów. To nie pierwsze sukcesy naszych wychowanków. Joanna i Michał są uczniami szkoły muzycznej. Michał jest w 4, a Joanna w 3 klasie drugiego stopnia. Opiekunem grupy był p. Wojciech Szmajda, który dokonał wyboru utworu i zachęcił wykonawców do występu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gabriela Pyzińska