Hej ogarnięci !!!

Finał XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Zakończyła się kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży, projektu edukacyjnego organizowanego przez Kancelarię Sejmu przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej. To coroczne wydarzenie cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodych ludzi. W tym roku z uwagi na pandemię wirusa SARS-Cov-2 odbyła się specjalna internetowa edycja konkursu.

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. W tym roku uczestnicy realizowali zadanie rekrutacyjne  na temat: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów  we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2b3 o profilu humanistycznym- Kacper Glinka i Bartłomiej Jakson- zostali laureatami XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Gratulujemy sukcesu!