Hej ogarnięci !!!

Aktualności

Historia jako przewodnik - czego młodzież może nauczyć się z doświadczeń PRL-u

Dnia 15.01.2025r. o godzinie 10:30 Odbył się wykład z projektu "Grzybki z PRL-u" zwolnieni z teorii. Wykład prowadził Pan Czesław Łączak, który był wiceprzewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Dębickich Zakładach Opon Samochodowych „Stomil”, członkiem Zarządu Regionu „Solidarność” Małopolska, związkowej Komisji Miejskiej w Dębicy oraz Komisji Krajowej Chemików NSZZ „Solidarność”. Uczestniczył w I Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. W związku z działalnością związkową 13 grudnia 1981 r. został internowany i osadzony w Ośrodku Odosobnienia w Rzeszowie-Załężu, gdzie przebywał do 15 marca 1982 r. Po zwolnieniu kontynuował działalność w podziemnych strukturach „Solidarności” na terenie Dębicy. Do 1989 r. był inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Tytuł wykładu nosił nazwę "PRL przeżyjmy to jeszcze raz". W wykładzie brali udział uczniowie klas 2I, 2J, 3F, 2B , nauczyciele oraz Pani dyrektor Ludmiła Stelmach-Kołodziej.
Projekt "Grzyby z PRL-u" polega na przybliżeniu młodzieży losów ludzi żyjących w tych czasach. Na ich profilu na instagramie znajdziecie ciekawostki o PRL-owskim życiu (https://www.instagram.com/grzybkizprlu?igsh=MWZqYTdyM2FqZTBveg==)
 

 

Patronat

 

 

Spotkanie

W trwającej jeszcze radości bożonarodzeniowych świąt, otoczeni  klimatem  kolęd i choinkowych stroików w ostatnim dniu pierwszego semestru nauczyciele i pracownicy naszego liceum przeżyli wspólne spotkanie opłatkowo - noworoczne. W świątecznej atmosferze  wraz z naszą młodzieżą śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia pomyślnego i spokojnego 2025 roku.

 

Podsumowanie projektu Erasmus+ „Smaki i tradycja w historii kuchni greckiej”

03 grudnia spotkaliśmy się w naszej szkole, by podsumować projekt Erasmus+ „Smaki i tradycja w historii kuchni greckiej”. Była to świetna okazja, by wspólnie z uczniami, nauczycielami i dyrekcją jeszcze raz przeżyć tę grecką przygodę i podzielić się tym, co udało się osiągnąć. 
Podczas spotkania przypomnieliśmy cele projektu i omówiliśmy jego efekty. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach i wrażeniach, dzieląc się historiami z zajęć, warsztatów i wycieczek do Meteorów czy na Skiathos. Prezentacje rezultatów pokazały, ile pracy i zaangażowania włożyli w projekt – brawo! 
Dyrektor i nauczyciele podkreślili, jak ważne są takie inicjatywy dla rozwijania pasji, wiedzy i umiejętności. Rozmawialiśmy też o tym, dlaczego warto brać udział w podobnych projektach – Erasmus+ to coś więcej niż tylko wyjazd. To nauka przez praktykę, nowe perspektywy i okazja, by realizować wyjątkowe pomysły.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – zarówno w trakcie mobilności, jak i podczas tego podsumowania. 
Jesteśmy z Was dumni! 

 

Konkurs na komiks

Dary przekazane do biblioteki szkolnej

Serdecznie dziękujemy koleżankom z klasy pani Lidii Górskiej za przekazanie książek  pt. „Auschwitz i holokaust dylematy i wyzwania polskiej edukacji”, pod redakcją Piotra Trojańskiego, „Rodzina Ulmów Świętość w codzienności ”pod redakcją ks. dr hab. Waldemara Janigi (publikacja przedstawia dzieje  wioski i parafii w Markowej, znaczną część albumu zajmują fotografie związane z Rodziną Ulmów), „Polska według świętych i wielkich ludzi Kościoła”( książka zawiera prawdziwą historię Polski, widzianej z perspektywy duchowych przywódców narodu polskiego).

„Golgota Zachodu” Bogumił Sojecki – wspomnienia byłego więźnia niemieckich więzień i obozów koncentracyjnych z lat 1939- 1945, „Pamięć Świadomość Odpowiedzialność” (Międzynarodowa Konferencja z okazji 60.Rocznicy Utworzenia Muzeum Oświęcim, 2-4 lipca 2007 roku”).

„Podkarpacki wrzesień 1939”, „Generał brygady Antoni Chruściel (1895 -1960)”, „Generał Kazimierz Sosnkowski (1885 – 1969), „Generał brygady Stanisław Sosabowski (1892- 1967)”, „Generał Władysław Anders (1892- 1970)”, „Leszek Biały „Jakub” (1919- 1945)”, „Major Hieronim Dekutowski „Zapora” (1918- 1949)” ( książki wydane prze Instytut Pamięci Narodowej).

                                                

   Zachęcamy do lektury

                                             Biblioteka szkolna

Życzenia z okazji święta Odzyskania Niepodległości od młodzieży z Kijowa

https://www.facebook.com/jagiello.debica/videos/1086785639562197

 Z okazji święta Odzyskania Niepodległości życzenia od uczestników projektu #Stolen Stolen Memory Zachować Pamięć. Młodzież naszego liceum od trzech lat w ramach projektu spotyka się z młodzieżą ukraińską z Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego im. Igora Sikorskiego NAU m. Kijowa.

Dziękujemy za życzenia

 

 

 

W duchu wdzięczności za wolną Ojczyznę odśpiewaliśmy Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej

Młdziedzież, nauczyciele i pracownicy liceum zgromadzili się dziś o 11.11 na korytarzach szkoły.  Wobec tablic pamiatkowych na których wyryto nazwiska tych którzy poświęcili życie dla wolnej Polski odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

11 listopada 2024 roku to 106. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Radość w sercach.

 

 

Pamietamy

 

Przed Świętem Zmarłych, w dniu dzisiejszym (31.10.2024) delegacja w składzie pani dyrektor szkoły Ludmiła Stelmach - Kołodziej, pani wicedyrektor Agnieszka Panek, ks. Jakub Bączek, pan Jarosław Urbański złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz na grobie zmarłej w tym roku śp. Marii Sroka-Szmyd. To symboliczne świadectwo pamięci całej szkoły o wszystkich zmarłych profesorach naszego liceum.

 

Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w akcji  promującej profilaktykę onkologiczną wśród młodzieży naszej szkoły. Akcję organizuje Europejski Ruch do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA. Szczególnym zadaniem ruchu jest mobilizacja społeczeństw do walki z rakiem piersi.

 

„Nowoczesna szkoła - zadowoleni uczniowie”

                            Rusza projekt „Nowoczesna szkoła - zadowoleni uczniowie”

Projekt pt. ,, Nowoczesna szkoła - zadowoleni uczniowie” złożony w ramach konkursu nr naboru FEPK.07.12-IP-004/23 w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 Działanie 07.12 Szkolnictwo ogólne numer umowy o dofinansowanie projektu FEPK.07.12-IP-0103/23-00

Całkowita wartość projektu wynosi 1 993 104,01 zł, a kwota dofinansowania to 1 744 209,61 zł.

Dzięki współfinansowaniu w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027”, projekt wspiera równy dostęp do wysokiej jakości edukacji. Jego realizacja będzie zgodna z unijnymi zasadami równości szans, niedyskryminacji oraz zrównoważonego rozwoju, dbając o to, aby wszystkie działania były dostępne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli z różnymi potrzebami.

Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Cel zostanie zrealizowany w okresie październik 2024 - sierpień 2026 r. poprzez kompleksowe wsparcie (m.in. poprzez zajęcia dodatkowe i warsztaty  dla uczniów, warsztaty dla rodziców, szkolenia oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, wyjazdy studyjne dla uczniów,  doposażenie pracowni przedmiotowych oraz wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów).

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące Zadania:

Zadanie 1 Zajęcia dodatkowe i warsztaty dla uczniów

Zadanie 2  Podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli oraz kadry zarządzającej

Zadanie 3 Doposażenie pracowni przedmiotowych

Zadanie 4 Wizyty studyjne dla uczniów

Zadanie 5 Warsztaty dla rodziców

Zadanie 6 Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów

Grupą docelową projektu będzie: 540 uczniów I LO w Dębicy klasy od I do IV, 80 nauczycieli zatrudnionych w I LO w Dębicy, 30 przedstawicieli rodziców dzieci uczęszczających do I LO Dębica.

Rezultatem projektu będzie:

- Uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez 80 przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty,

- Uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez 540 uczniów,

 

"Wszystko to, co mam i kim jestem jest po to, abym pomagał człowiekowi, który jest obok mnie".

"POWSTAŃ I ŻYJ-odkrywając swoje Talenty!" - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne spotkanie Młodych w Tarnowie. Młodzież z naszej szkoły (kl. 3B i 2J) miała okazję wysłuchać ciekawych konferencji o odkrywaniu swoich mocnych stron i talentów. 

Całe spotkanie było niesamowitym doświadczeniem młodego Kościoła, który jest pełen życia!

 

,,Uśmiech jest najkrótszą drogą między ludźmi..."


Każdego roku w pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Dzięki wsparciu Fundacji Doktor Clown, nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Z tej okazji na drzwiach wszystkich naszych sal zawisły cytaty o uśmiechu, a uczniowe otrzymali uśmiechy w formie naklejek. Na długiej przerwie zaś odbył się Konkurs o Uśmiechu. Pytania dotyczyły działalności Fundacji Doktror Clown, postaci Patcha Adamsa oraz historii Orderu Uśmiechu.

 

Na podium znaleźli się: I miejsce : Tomasz Sitarz II miejsce: Mikołaj Szarek III miejsce: Aleksandra Sala i Oliwia Bieszczad
 
 
Zwycięscy otrzymali certyfikaty Specjalisty ds. uśmiechu oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy mogli się jednak pochwalić ogromną widzą o uśmiechu, dlatego czekały na nich drobne upominki. Dziękujemy za pomoc panu Stanisławowi Borkowi i pani Agnieszce Zapał - Róg oraz wszystkim Wolontariuszom. Pamiętajcie, aby uśmiechać się nie tylko od święta.

 

„Nowoczesna szkoła – zadowoleni uczniowie”

 

Z wielką radością pragniemy poinformować, że 30 września 2024 r. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie, Pani Dyrektor Ludmiła Stelmach - Kołodziej podpisała umowę o dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

W październiku ubiegłego roku został napisany wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Nowoczesna szkoła – zadowoleni uczniowie” i złożony w odpowiedzi na nabór nr FEPK.07.12-IP.01-004/23. Wniosek napisany przez Panią Agnieszkę Panek wicedyrektora szkoły, a zarazem koordynatora projektu.

Przedmiotowy wniosek o dofinansowanie projektu był pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Projektów. Oznacza to, że spełnił wszystkie wymagane w naborze kryteria wyboru projektów, wskutek czego został wybrany do dofinansowania.

Ostateczna wartość projektu wynosi 1 993 104,01 PLN, w tym:

- 1 744 209,61 PLN -  dofinansowanie

-    248 894,40 PLN  - wkład własny

Dzięki pozyskanym środkom finansowym szkoła zostanie doposażona między innymi w sprzęt do dwóch pracowni komputerowych, pracowni językowych, pracowni biologicznej, chemicznej, geograficznej
i matematycznej. Zaplanowane dla uczniów zajęcia dodatkowe pozwolą wyrównać szanse edukacyjne i zweryfikować wiedzę. Również nauczyciele będą mogli doskonalić swój warsztat pracy na studiach podyplomowych, kursach i warsztatach.

 

 

XIX Olimpiada Ekologiczna dla uczniów szkół powiatu dębickiego.

Prawie 50 uczniów z różnych szkół naszego powiatu wzięło dziś udział w teście wiedzy ekologicznej. 

Uczestników przywitała dyrektor naszej szkoły pani Ludmiła Stelmach-Kołodziej, a także Wicestarosta pani Ewelina Kuś, Dyrektor Wydziału Edukacji pani dr Anna Wilczyńska oraz pani Joanna Przydzielska - Erazmus z Wydziału Ochrony Środowiska Powiatu Dębickiego.

Po zmaganiach uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na zajęcia warsztatowe przygotowane przez naszych nauczycieli biologii i chemii. Mieli okazję oglądać pantofelka pod mikroskopem, a na chemii wytrącać różne kolorowe osady soli! 

 Po zmaganiach uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na zajęcia warsztatowe przygotowane przez naszych nauczycieli biologii i chemii. Mieli okazję oglądać pantofelka pod mikroskopem, a na chemii wytrącać różne kolorowe osady soli! 

Po zajęciach przyszedł czas na ogłoszenie wyników: 

1. Zuzanna Tarczoń Szkoła Podstawowa Nr 12

2. Tymoteusz Dąbrowski Szkoła Podstawowa Nr 11

3. Antonina Łuka Szkoła Podstawowa Nr  9


Gratulujemy zwycięzcom! 

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy, że przybyli i brali w zajęciach!  Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

 

 

„Opowiem Ci o Sprawiedliwych”

 

Uczniowie klasy 3B, 17 września,  uczestniczyli w wydarzeniu „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” , które składało  się z trzech części: projekcji koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwi z Markowej” w ramach „Festiwalu Psalmów Dawidowych”, spotkania autorskiego z ks. Pawłem Tołpą – współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, a także prezentacji wystawy „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych” prezentowanej m.in. na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Watykanie.

 

17 września - rocznica napaści Sowietów na Polskę !!!!

Rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do Polski społeczność naszej szkoły upamiętniła uroczystością na Placu Mikołajkowów.

Pani dyrektor Ludmiła Stelmach- Kołodziej w krótkim rysie historycznym  przypomniała okoliczności tego tragicznego wydarzenia oraz  wyjaśniła symbolikę obelisków i dębów katyńskich znajdujących sie na placu. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli zapalone znicze, a modlitwę za pomordowanych poprowadził ks. Jakub Bączek.

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU " PROJEKT GRAFICZNY OKŁADKI"

1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

 2. Cele konkursu:

- rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej;

- rozwijanie zainteresowań książką i czytaniem;

- inspirowanie uczniów do pracy twórczej;

- pogłębianie znajomości treści książek wchodzących w skład kanonu lektur obowiązkowych i uzupełniających;

- wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych

3. Zasady konkursu:

- zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie projektu okładki wybranej lektury szkolnej (wchodzącej w skład kanonu lektur obowiązkowych lub uzupełniających);

- technika wykonania pracy: dowolna forma płaska: ( np. kredka, farby, wyklejanka, collage);

- format pracy A4;

- praca powinna zawierać na odwrocie dane uczestnika konkursu ( imię, nazwisko, klasa) oraz tytuł i nazwisko autora, do której została wykonana ilustracja;

- prace należy składać do biblioteki szkolnej do dnia 18 października 2024r.

4. Kryteria oceniania:

- zgodność z tematem konkursu;

- poprawność pod względem kompozycji i operowania wybranymi technikami graficznymi, samodzielność, indywidualizm, oryginalność;

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody.

 SERDECZNIE  ZAPRASZAMY  DO  WZIĘCIA  UDZIAŁU  W  KONKURSIE!

                                                                                                          Koordynator – Liliana Wolińska

Rok szkolny rozpoczęty.

Nowy rok szkolny 2024/24 młodzież liceum Jagiełły i Kopernika rozpoczęła tradycyjną Mszą Św. w kościele farnym w Dębicy.
Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii na podwórku szkolnym oraz spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Pani dyrektor szkoły szczególnie ciepło przywitała licealistów pierwszych klas, życząc im sukcesów i dobrego samopoczucia w nowej szkole. Specjalne życzenia otrzymali uczniowie klas czwartych przygotowujący się do majowej matury.

Piosenki i trochę humoru w wykonaniu uczniów przygotowujących akademię zakończyły uroczystość.

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

 

PONIEDZIAŁEK 2 WRZEŚNIA

 9.00  Msza Św. w kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji społeczności szkolnej.

10.00 Uroczysta akademia na podwórku szkolnyn.

Po akademii spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

Wkaz podręczników na rok szkolny 2024/2025

 Klasy pierwsze

Przedmiot, klasa

Wydawnictwo, autor

Tytuł

Poziom kształcenia

 Język polski

 Klasa 1

 

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe / K.Budna
i inni

„Sztuka wyrazu”
(I i II część)

--------------

 

 

Historia


Klasa 1

Nowa Era / Marcin Pawlak, Adam Szweda  Nowa podstawa programowa 2022

" Poznać przeszłość 1"

podstawowy

Nowa Era / Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski Nowa postawa programowa 2022 

"Zrozumieć przeszłość 1"

Rozszerzony

Wiedza o społeczeństwie

 

Klasa 1

Nowa Era /  Sławomir Derlich, Arkadiusz Janicki, Justyna Kięczkowska, Jerzy Komorowski, Ewa Martinek, Arkadiusz Pisert

„W centrum uwagi 1"

Podstawa programowa 2022

-------------------------

Matematyka


klasa 1

Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro

Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda

Matematyka podręcznik do liceów i techników.
Zakres podstawowy.
Klasa 1.
Podstawa Programowa 2019

podstawowy

Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro

Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda

Matematyka podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 1.
Podstawa Programowa 2019

Rozszerzony

Klasa 1

 

Biologia

Marek Guzik, Ryszard Kozik, Renata Matuszewska, Władysław Zamachowski wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Rozszerzony

Autor: Anna Helmin, Jolanta Holeczek wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Podstawowy

Klasa 1

 

Chemia

R.Hassa,A Mrzigod,Nowa Era

To jest chemia 1,
podręcznik dla Liceum Ogólnokształcącego i
Technikum,Zakres podstawowy

podstawowy

Wyd. WSiP

„Chemia” 1,
podręcznik dla Liceum Ogólnokształcącego  Zakres rozszerzony 

Rozszerzony

Klasa 1

Geografia

R.Malarz, Więckowski, Nowa Era 2019

Oblicza geografii 1
Zakres podstawowy

podstawowy

R.Malarz,M Więckowski, P.Kroh, Nowa Era 2019

Oblicza geografii 1
Zakres rozszerzony

Rozszerzony

Klasa 1

Fizyka

Wydawnictwio WSiP

 

Fizyka 1
Podręcznik.Liceum i Technikum, zakres podstawowy

podstawowy

Wydawnictwo WSiP

 

Fizyka 1
Podręcznik. Liceum i Technikum,zakres rozszerzony

Rozszerzony

 

Klasa 1

Informatyka

Nowa Era J.Mazur, P.Perekietka, Z.Talaga, J.S.Wierzbicki

Informatyka na czasie 1 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum
zakres podstawowy

Podstawowy

Klasa 1

 Biznes i zarządzanie

 

 Nowa Era

Tomasz Rachwał

 

 

 

 Krok w biznes i zarządzanie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik do biznesu i zarządzania dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podstawowy

 

Nowa Era

Tomasz Rachwał

Krok w biznes i zarządzanie 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik do biznesu i zarządzania dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Rozszerzony

Klasa 1

 

Edukacja dla bezpieczeń-stwa

Nowa era / Jarosław Słoma

Żyję i działam bezpiecznie Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa
dla liceum ogólnokształcącego i technikum

-------------------

 Podręczniki do języków obcych będą podane na początku września po przypisaniu uczniów do grup językowych

 

Klasy drugie

 

Przedmiot, klasa

Wydawnictwo, autor

Tytuł

Poziom kształcenia

Klasa 2

historia

Podstawa programowa 2022

Nowa Era

 

2 Poznać przeszłość

 

Podstawowy

Klasa 2

Wiedza o społeczeństwie

Nowa Era, Podstawa programowa 2022

 

2 W centrum uwagi

 

Rozszerzony

Klasa 2

Historia i terażniehszość

WSiP

2 Historia i teraźniejszość

 

---------------------

Klasa 2

 

Biologia

Nowa Era

Anna Helmin, Jolanta Holeczek

 

 

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

 

 

Podstawowy

Autor:Marek Guzik, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

 

Rozszerzony

Klasa 2

Informatyka

Nowa Era J.Mazur, P.Perekietka, Z.Talaga, J.S.Wierzbicki

Informatyka na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum
zakres podstawowy

Podstawowy

klasa 2 

Biznes i zarządzania

 

Nazwa podręcznika zostanie podana w późniejszym terminie

Rozszerzony

 

Pozostałe podręczniki przedmiotowe - kontynuacja

 

Klasy 3 

 

Przedmiot, klasa

Wydawnictwo, autor

Tytuł

Poziom kształcenia

Klasa 3

 

Historia

Nowa Era

 

3 Zrozumieć przeszłość

 

 

Rozszerzony

Klasa 3

 

Biologia

Autor: Jolanta Holeczek wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

 

 

Podstawowy

Autor: Franciszek Dubert, Marek Guzik, Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Stanisław Krawczyk, Władysław Zamachowski
wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

 

Rozszerzony

Klasa 3

 

Informatyka

Nowa Era J.Mazur, P.Perekietka, Z.Talaga, J.S.Wierzbicki

Informatyka na czasie 3 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum
zakres podstawowy

Podstawowy

Pozostałe podręczniki przedmiotowe - kontynuacja

 Klasy 4

  

Przedmiot, klasa

Wydawnictwo, autor

Tytuł

Poziom kształcenia

Klasa 4

 

Historia

Nowa Era

4 Zrozumieć przeszłość

 

Rozszerzony

Klasa 4

 

Wiedza o społeczeństwie

Nowa Era

4 W centrum uwagi

 

Rozszerzony

Klasa 4

 

Biologia

Autor: Franciszek Dubert, Marek Jurgowiak, Władysław Zamachowski
wyd. Nowa Era

 

Biologia na czasie 4. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

 

Rozszerzony

Pozostałe podręczniki przedmiotowe - kontynuacja

Szczególne dary książkowe

Składamy serdeczne podziękowanie pani Renacie Urban za przekazane dary książkowe do szkolnej biblioteki. Dzięki darczyńcy księgozbiór szkolny wzbogacił się o pięć woluminów autorstwa prof. dr hab. Eugenii Łoch.
 
 
Pani Renata Urban, jest chrześnicą autorki książek Eugenii Łoch.
 
 
                                                                              Społeczność I LO