„Problem czapek” – taki tytuł nosił wykład prof. UJ Sławomira Dinewa, którego 12 grudnia w auli naszej szkoły wysłuchali uczniowie klas 2a, 3a i 4a.

Uczniowie dowiedzieli się, że zadania strategiczne są interesujące nie tylko dla matematyków, lecz znajdują zastosowania w biznesie, informatyce i wielu innych dziedzinach. Podczas wykładu został omówiony jeden z klasycznych problemów dotyczących znajdowania wspólnej strategii – tak zwany problem czapek. Na tym przykładzie prelegent pokazał, czym różni się strategia indywidualna („każdy sobie rzepkę skrobie”) od strategii wspólnej („w kupie siła”).

Wspomnienia nauczycieli i uczniów

Książka została umieszczona na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej
Zapraszamy do przysyłania wspomnień i zdjęć do kolejnego tomu na adres:
ewagnowacka @o2.pl.
Zbliża się 125-lecie szkoły!!!