Hej ogarnięci !!!

Olimpiady

Lena i Patrycja poważnie traktują swoją przyszłość.

Z przyjemnością informujemy, że Lena Czachara i Patrycja Jakson (uczennice klasy IV a) zakwalifikowały się do II etapu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach! 28 stycznia trzymamy kciuki!!!

PS

Z przeprowadzanych co roku badań wynagrodzeń wynika, że posiadanie dyplomu magistra inżyniera pozwala zarobić w naszym kraju ok. 20% więcej niż osobie, która może pochwalić się samym tytułem magistra - i to w różnych branżach, od bankowości, przez  IT i komunikację, handel, budownictwo, służbę zdrowia aż do, ogólnie pojętego, sektora publicznego. Inżynierowie to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w Polsce. Specjaliści rynku pracy już od kilku lat podkreślają, że w gospodarce wciąż brakuje osób z wykształceniem technicznym. Jak się okazuje, inżynier stał się zawodem przyszłości.

 

Sukces Bartka w olimpiadzie historycznej!

 

Uczeń klasy 3b3 Bartłomiej Jakson został zakwalifikowany do części ustnej II etapu XLVIII Olimpiady Historycznej. Znalazł się w gronie 47 najlepszych historyków naszego województwa, a jego praca z części pisemnej II etapu została przez ekspertów oceniona jako bardzo dobra. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na egzaminie ustnym.

 

 

SUKCES NA "OLIMPIADZIE O PRAWACH UCZNIA "- FINALISTA

Wśród 101 uczniów z całej Polski nasz uczeń z klasy 1E Bartosz Wiśniowski przeszedł do trzeciego etapu "Olimpiady o Prawach Ucznia" zajmując zaszczytne 8 miejsce co daje mu już tytuł finalisty. 16 marca 2022 r. odbędzie się trzeci etap olimpiady w Poznaniu, gdzie Bartosz  będzie walczył o tytuł laureata.

Opiekunem przygotowującym jest Pani Agnieszka Mastaj.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

    Martyna Kosiba (3b), Michał Kipa (3b) i Jakub Nowacki (3f3) zostali zakwalifikowani do II etapu  LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach II stopnia (II etap odbędzie się 12 lutego).

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszego liceum. Udział bowiem w niej wzięło 73 naszych licealistów. Młodzież zaprezentowała się bardzo wysokim poziomem wiedzy ekologicznej. Zgodnie z regulaminem olimpiady do kolejnego etapu mógł przejść uczeń który uzyskał 80% poprawnych odpowiedzi. Wśród osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu znalazł się Igor Zima z klasy drugiej (biol-chem) oraz Dawid Pych z klasy pierwszej (biol-pol).

Wszystkim naszym uczniom biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy chęci poszerzania wiedzy ekologicznej,
a Dawidowi i Igorowi życzymy sukcesów na etapie okręgowym.
 
 

II etap Olimpiady Fizycznej


Komitet Główny Olimpiady Fizycznej poinformował że uczniowie naszej szkoły  Natalia Smaga z klasy 3a3 oraz  Oskar Szczepański i Michał Żmuda z klasy  3a zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Fizycznej.
Gratulujemy uczniom i ich nauczycielowi panu Markowi Śmietanie.

 

Będą reprezentować I LO w Dębicy na zawodach II stopnia XX Olimpiady Znajomości Afryki

W dniu 06.12.2021 rok odbyły się zawody I etapu XX Olimpiady Znajomości Afryki. W I LO w Dębicy przystąpiło do nich 12 osób.

Uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii i kultury Afryki. Poziom zawodów był wyrównany. Najwięcej punktów uzyskała Elżbieta Korus z klasy 3d. Do zawodów okręgowych obok Eli zostali zakwalifikowani również Jan Poprawa (kl. 3f3), Dawid Pych (kl.1d) i Witold Rumin (kl. 3f3).

Uczniom zakwalifikowanym do II etapu gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach II stopnia.

 

Sukces w XLVIII Olimpiadzie Historycznej.

 

Magdalena Kamińska i Bartłomiej Jakson ( uczniowie klasy 3b3) zostali zakwalifikowani do drugiego etapu XLVIII Olimpiady Historycznej. Etap ten odbędzie się w styczniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!!!!

 

XLVIII Olimpiada Geograficzna

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej opublikował listę osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych) 48. Olimpiady Geograficznej, wśród których znalazł się Miłosz Zapór- uczeń klasy 3f.

 Miłoszowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

 

 

XV OLIMPIADA " LOSY ŻOŁNIERZA I ORĘŻA POLSKIEGO"

Dnia 21 października 2021, odbył się etap szkolny XV Olimpiady "Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Magdalena Kamińska, Bartłomiej Jakson, Kacper Glinka wszyscy z klasy 3B3 oraz Gabriela Cyganowska z klasy 3B Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie już 9 grudnia.
 

Bartek, Kuba, Dawid zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej


Dnia 31 października Komisja Główna Olimpiady Biologicznej  ogłosiła ranking osób zakwalifikowanych do  drugiego etapu (okręgowego) Olimpiady  Biologicznej. Są nimi uczniowie profilu biologiczno- chemicznego, Bartek Kucharski  z klasy 3e3, Jakub Wiśniowski klasa 3e3, Dawid Sroka z  klasa 2d. Przed naszymi licealistami ogrom pracy zaczynający się od napisania pracy badawczej.  Życzymy wytrwałości

Cieszymy się z waszego sukcesu.

 

XXVI Olimpiada wiedzy o żywności i żywieniu

 

 Dnia 19 października odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady wiedzy o żywności i żywieniu. Udział w niej brało osiemnastu uczniów z naszej szkoły. Młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy. 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Anna Kloc  z klasy 3c oraz Martyna Dudziak z klasy 3e, obie są uczennicami klas z rozszerzaną  biologią. Gratulujemy sukcesu.
Powodzenia w kolejnych etapach!!!
 
 

Julia Kipa z tytułem finalistki 45. Olimpiady Języka Angielskiego


Z wielką radością informujemy, że Julia Kipa ( uczennica klasy drugiej po gimnazjum) zdobyła tak prestiżowy tytuł! Gratulacje dla Julii oraz jej nauczyciela Pana Łukasza Reguły.

 

III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mózgu

W piątek 16.04 odbyła się część pisemna etapu centralnego olimpiady Wiedzy o Mózgu, udział w niej brała Nasza uczennica, która znalazła się w pierwszej 100-ce najlepszych osób w kraju. Niestety Madzi nie udało się przejść do części ustnej. Jesteśmy bardzo dumni z jej sukcesu , tym bardziej, że Madzia uczy się w pierwszej klasie. Gratulujemy wytrwałości, życząc kolejnych osiągnięć.

 

 

 

Rafał Lenart finalistą XIX Olimpiady Znajomości Afryki

Miło poinformować, że uczeń klasy 3c I Liceum Ogólnokształcącego Rafał Lenart znalazł się na liście 45 uczestników etapu okręgowego XIX Olimpiady Znajomości Afryki, którzy otrzymali tytuł finalisty i możliwość ubiegania się o tytuł laureata.

Rafał jest uczniem klasy o profilu język polski, historia, geografia.

Olimpiada Znajomości Afryki jest jedną z ponad 20 olimpiad przedmiotowych z listy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie zwalnia ona ze zdawania egzaminu dojrzałości, ale zapewnia miejsce na kilku prestiżowych kierunkach studiów, między innymi jej finaliści przyjmowani są poza kolejnością na studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Uczestnik olimpiady musi wykazać się wiedzą interdyscyplinarną, która w przypadku tej olimpiady obejmuje znajomość historii, geografii, religii i wiedzy o misjach na terenie Afryki. W I LO start uczniów w tej olimpiadzie, od kilku lat, koordynuje Tomasz Kozioł. Duży udział w sukcesie Rafała mieli jego nauczyciele: historii – Aneta Kwolek, geografii – Bogdan Pytel, Tomasz Kozioł i religii – ks. Rafał Jagoda.

Rafałowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach III stopnia, które odbędą się w Warszawie w dniach 14.-15.04.2021.

 

Madzia zakwalifikowana do etapu centralnego!

14 marca Komitet Główny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu przedstawia oficjalne wyniki II Etapu Okręgowego i listę uczestników zakwalifikowanych do III Etapu Centralnego Olimpiady.  Wśród dwójki uczniów z Podkarpacia w etapie centralnym  znalazła się Magdalena Gruszka z klasy I o profilu biologiczno- chemicznym.  Udział w etapie okręgowym brali także  Ola Strózik i Dawid Sroka.

Cieszymy się z sukcesu,  trzymamy kciuki !!!

 

Finał 45 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Julia Kipa, uczennica klasy 2F3, została zakwalifikowana do finału  45 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się w dniach 12- 14-go kwietnia o godzinie 12:00 stacjonarnie- w siedzibie odpowiedniego Komitetu Okręgowego. Część ustna przeprowadzona będzie on-line w dniach 13 i 14 kwietnia b.r. 

 
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
 

45 Olimpiada Języka Angielskiego

Julia Kipa, uczennica klasy 2F3, zakwalifikowała się do części ustnej 2 etapu 45 Olimpiady Języka Angielskiego. Do drugiej części drugiego etapu olimpiady uczennica przystąpi już 8 lutego 2021 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Kwalifikacje do II Etapu XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Jest nam miło poinformować, że troje naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Olimpiada, organizowana jest od 1985 roku dla uczniów szkół średnich przez Ligę Ochrony Przyrody. Jej celem jest szerzenie tematyki ekologicznej i przyrodniczej wśród młodzieży. Organizacja olimpiady uregulowana jest rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

W tegorocznej olimpiadzie brało udział 22 uczniów Naszego liceum, wszyscy wykazali się dobrą znajomością zagadnień ekologicznych.  Do etapu okręgowego dostali się Aleksandra Kozińska 3d (biol-chem), Anna Kloc 2c (biol-pol) oraz Dawid Sroka 1d (biol-chem).

Cieszymy się z ogromnego zainteresowania olimpiadą przez Naszą młodzież

 Oli, Ani i Dawidowi życzymy sukcesu i wytrwałości na kolejnym etapie.

LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

 

Komitet Okręgowy OLiJP przy Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego opublikował nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 13 lutego br., etap ustny - 6 marca.

Miło nam poinformować, że są wśród nich dwaj nasi uczniowie: Paweł Borek z 2A3 oraz Jakub Nowacki z 2F3.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór w dalszych literacko – językowych zmaganiach olimpijskich.

Kwalifikacje do II Etapu Olimpiady Biologicznej

 

 

 Jest nam miło poinformować, że czworo z naszych uczniów  otrzymało akceptację Komitetu Głównego Olimpiady  Biologicznej i zostało zakwalifikowanych do II etapu 50 Olimpiady Biologicznej.

Są nimi  Aleksandra Kozińska 3d, Jakub Wiśniowski 2e3, Bartek Kucharski 2e3, Marlena Śmietana 2e. Zaplanowane i wykonane  przez młodzież badania uzyskały pozytywną ocenę merytoryczną  Komitetu Głównego.

Życzymy sukcesu i wytrwałości na kolejnym etapie.

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4283645

Szukaj