Hej ogarnięci !!!

Wolontariat "Jagiełło"

300 laptopów dla dzieci i młodzieży z Podkarpacia od Asseco

Asseco podsumowało akcję charytatywną #AssecoDzieciom, której celem było wsparcie  potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy. Z ponad 1300 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała dzieci oraz młodzież, której  przekazała  300 laptopów wraz z mobilnym Internetem.
W akcję zaangażowany był Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża,
a swojego partnerstwa udzielili Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy Asseco  oraz PCK za przekazanie laptopa jednej z naszych uczennic..

 

Akcje"Miedziaki na Misje"

Wolontariat składa serdeczne podziękowania tym, którzy właczyli się w charytatywną Akcję "Miedziaki na Misje". Kwota 250 zł została przekazana na Dożywianie zagłodzonych Dzieci w Etiopii.

Wolontariat

Wolontariat 1LO zachęca wszystkich uczniów do przekazania starych kocy, prześcieradeł, pluszaków Brzozowemu Ranczu, które znajduje się na ulicy Wielopolskiej 207A w Dębicy. Nadchodzi zima, więc przekażmy trochę "ciepła" naszym czworonożnym przyjaciołom i pomóżmy im przetrwać te chłodniejsze dni. 
 
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji. 
Wolontariat 1LO wraz z P. Agnieszką Zapał - Róg "
 
Z góry dziękuję bardzo 😊
 

" Jagiełło" pamięta o swoich dzieciach a nasze dzieci o dzieciach z Domu Dziecka Hanka i Jaś.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1 czerwca w naszej szkole uczciliśmy dzień dziecka cukierkami, balonami i naklejkami. Było radośnie i kolorowo. Uczniowie również nie zapomnieli o dzieciach z domu dziecka w Dębicy. Zebrali słodycze, które zostały przekazane dzieciakom.

 

 

"Age Doesn't Matter", Wiek nie ma znaczenia

Cześć wszystkim!
Jesteśmy uczniami z I Liceum Ogólnokształcącego oraz ze Zespołu Szkół Zawodowych. Razem organizujemy projekt w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Nosi on nazwę "Age Doesn't Matter", czyli Wiek nie ma znaczenia.
W dzisiejszych czasach zapomina się o osobach starszych. Nie pamięta się o tym, że oni też mają marzenia i potrzebują bliskości drugiej osoby.
Nasze działania polegają na integracji z osobami w podeszłym wieku. Chcemy pokazać im, że młodzież również chce i potrafi dzielić się swoim czasem z osobami starszymi. Każda taka osoba wiele przeszła i jest godna tego aby o niej pamiętać i ją szanować.
Chcemy przypomnieć, ile zrobili dla nas dziadkowie, czy pradziadkowie. Ile oni poświęcili, żebyśmy my teraz mieli dobre życie i ile czasu oni poświęcili nam, a ile my tego czasu poświęcamy im.
Tylko chwila, tylko zwykła rozmowa, tylko przytulenie, a jak wiele może dać... Czasami pomoże nawet po prostu szczery uśmiech.
Cały czas mamy dostęp do telefonu, ciągle na nich siedzimy więc przynajmniej zadzwońmy do babci czy dziadka i zapytajmy ich jak się czują, jak sobie radzą i czy nie potrzeba im czegoś. Jeżeli mamy możliwość to odwiedźmy ich, oni tego naprawdę potrzebują!
Mały gest, a może dać naprawdę wielką radość! 🙂
Nasz projekt realizowaliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu. Organizowaliśmy seniorom różnego typu zajęcia (w tym kolędowanie, zajęcia kulinarne) oraz pomagaliśmy w przygotowaniach dekoracji świątecznych. Teraz jednak w związku z zaistniałą sytuacją nie jest to możliwe. Dlatego pragniemy poświęcić ten czas wszystkim, chcąc pokazać, że warto jest dzielić się czymś dobrym z osobami starszymi.
 
 

Jagiełło pączkuje!

W Tłusty Czwartek (27 Lutego)  uczniowie naszego liceum,  w ramach akcji  „Wyślij pączka do Afryki” organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje, mieli okazję skosztować  pysznych „pączków afrykańskich”. W ten sposób pomogli ofiarom toczącej się w Republice Środkowoafrykańskiej wojny domowej.

Inicjatorem akcji jest br. Benedykt Pączka, kapucyn, który od września ubiegłego roku przebywa na misji w RCA. Pomysł wziął się od jego nazwiska.  Kilka tygodni temu wioski, w których posługuje wraz ze swoimi współbraćmi , zostały napadnięte i zniszczone przez muzułmańskie oddziały Seleka. Wielu mieszkańców zostało zabitych.  Kapucyni, pomimo zagrożenia utraty życia, przez cały czas byli ze swoimi wiernymi. 

        0rganizacją akcji w szkole zajęły się wolontariuszki „Jagiełło Wolontariatu”: Lidia Molek, Nikola Bochenek, Aleksandra Augustynowicz, Magdalena Matelowska, Justyna Augustyn, Justyna Porębska, Klaudia Trzeciak i Klaudia Pociask, które upiekły pączki i faworki.  Nad całością czuwał opiekun- Stanisław Borek.  Ogromną rolę odegrała również cukiernia Wiktor, która w atrakcyjnej cenie przekazała szkole 350 pączków. Za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Czytaj więcej: Jagiełło pączkuje!