Hej ogarnięci !!!

Uroczystości, akcje, imprezy

Tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH

 

W niedzielę 2 czerwca 2024 w Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci kapelanów Wojska Polskiego ofiar zbrodni katyńskiej zamordowanych przez sowietów w 1940 roku.

Podczas tej uroczystości w obecności biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza pani dyrektor naszego liceum odebrała dyplom przyznający naszej szkole tytuł KUSTOSZA PAMIĘCI KAPELANÓW KATYŃSKICH.

 Został on przyznany w dowód uznania za troskę społeczności szkolnej o zachowanie pamięci o tzw. "Dębickiej Liście Katyńskiej" na której widnieje ponad 50 nazwiski a 23 z nich upamietniają Dęby Pamięci posadzone na Placu Mikołajkowów Dębicy.

 

 

,A na wiosnę w Jagiellonce kwitną... kwiaty poezji i prozy." Spotkanie z Panią prof. Haliną Niziołek.

28 maja o godz. 10:30 w auli szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z wieloletnią nauczycielką naszego liceum, Panią prof. Haliną Niziołek. Zorganizowane ono zostało przez p. Małgorzatę Frodymę oraz p. Martę Kruszyńską w związku z przeprowadzonym w br. szkolnym konkursem literackim o Laur Złotej Róży przebiegającym pod hasłem: „Świat moimi oczyma”.
 
Pani prof. jako osoba z wieloletnim doświadczeniem, poetka i pisarka, uhonorowana tytułem: Człowiek Roku 2024 „Obserwatora Lokalnego” zgodziła się włączyć w prace komisji oceniającej twórczość uczniów. Jej życzliwe  i merytoryczne wsparcie, pisarskie doświadczenie pomogło oceniającym lepiej dostrzec wielość i różnorodność walorów artystycznych złożonych na konkurs prac oraz spojrzeć na nie z innej perspektywy.
 
Efektem współpracy Pani prof. z organizatorkami konkursu była też niezwykła lekcja poezji, podczas której młodzież mogła nie tylko uzyskać i utrwalić wiedzę z zakresu poetyki, ale też usłyszeć wskazówki dotyczące pisarstwa, które skierowane były nie tylko pod adresem „początkujących poetów i pisarzy”.
Spotkanie to uświetniła swoją obecnością również Pani dyr. Ludmiła Kołodziej, która wyraziła zadowolenie z faktu, że wśród uczniów naszej szkoły są osoby utalentowane literacko.
 
 

Sztandar szkoły w czasie powiatowych obchodów 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W dniu 3.05.2024 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie:
 
sztandarowy - Paweł Gil
asysta pocztu -  Aleksandra Buszek, Julia Plezia 
 
wziął udział w obchodach 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 
Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się na dębickim rynku, gdzie odbył się ceremoniał patriotyczny. Następnie uczestnicy wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Jadwigi. Na zakończenie uroczystości delegacje władz złożyły wiązanki przed figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów.
Zebranym uczestnikom uroczystości uczniowie naszego liceum rozdawali biało - czerwone chorągiewki i kotyliony.

Uczniowie godnie reprezentowli naszą szkołę. 
 
 
 

Konstytucja 3 maja to pierwsza europejska konstytucja, powinna być inspirującym świętem całej współczesnej Europy

30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie z klasy 2e pod opieką pań Małgorzaty Szczygieł, Katarzyny Mieleckiej i pana Rafała Kołtuna.

 Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Nazywana jest często ustawą zasadniczą. Ma najwyższą moc prawną w systemie źródeł prawa w państwie. Konstytucja określa zasady funkcjonowania państwa, organizację i kompetencję najważniejszych organów państwowych.

 

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4283888

Szukaj