Hej ogarnięci !!!

X Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Z językiem polskim za pan brat”

Dnia 8.11.2018 r. odbył się X Powiatowy Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Z językiem polskim za pan brat” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Dębicy i Rada Rodziców naszej szkoły.

W związku z tym wydarzeniem gościliśmy uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy nie boją się językowych wyzwań, bo, jak twierdził Antoni Regulski, „Większą sztuką jest opanować własny język niż obcy”.

Tematy mowy w roku 2018 były wspólne dla obu kategorii wiekowych uczestników.
temat 1: Piękna jest nasza polska mowa
temat 2: Nasza mała ojczyzna,
temat 3: Cudze chwalicie, swego nie znacie
temat 4: Trudne są drogi Polaków do wolności

Jak widać, tematy wpisują się w kształtowanie postawy patriotycznej młodzieży, co związane jest z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W jury konkursu retorycznego zasiedli: pani doktor Anna Wilczyńska- dyrektor wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, pan Tomasz Czapla- kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy, pani Dorota Stępień
(nauczycielka j. polskiego oraz przewodnicząca jury) i ksiądz Jan Majocha. Każde wystąpienie uczestnika oceniane było według pięciu kryteriów: zgodności z tematem, poprawności językowej, jakości argumentacji, umiejętności stosowania chwytów retorycznych  i sposobu prezentacji oraz efektywności wykorzystania czasu.

 W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Dobrkowie i Gimnazjum Dwujęzycznego w Dębicy, z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II
w Dębicy i z Liceum Ogólnokształcącego im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Wszyscy reprezentowali wysoki poziom
i ciekawie zinterpretowali tematy.

 Naszym gościom- uczniom i nauczycielom- gratulujemy odniesionych sukcesów.

Wyniki konkursu:

Nagroda Publiczności- Magdalena Szczepanek- z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły
w Dębicy

Miejsce 1- Karina Siwula- z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

Miejsce 2- Julia Szewczyk- gimnazjalistka  z Dobrkowa

Miejsce 3- Mateusz Rymut-  z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

Wyróżnienia- Dawid Czernecki z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Magdalena Szczepanek- z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Fotorelacja z konkursu - kliknij tu

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4116228

Szukaj