Hej ogarnięci !!!

Nasi uczniowie w finale krajowym Konkursu Naukowego E(x)plory

E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata, popularyzuje osiągnięcia nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiada na wyzwanie stojące przed współczesnym państwem, jakim jest potrzeba rozwoju innowacji oraz zapewnienie profesjonalnych kadr w świecie opartym na ciągłym postępie technologicznym. To przestrzeń, która łączy pełnych energii młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y i doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta  i małe miejscowości.  

27 kwietnia 2018 roku uczniowie Patrycja Żółkiewska i Michał Posłuszny z klasy II a reprezentowali naszą szkołę w etapie regionalnym Konkursu Naukowego E(X)ploryw Podzamczu koło Chęcin, przedstawiając nowatorską aplikację do nauki biologii i chemii ”KnowIEdge – katalizator Twojej Wiedzy”, której współautorami są również Jaromir Hunia
z III d i absolwent I LO, obecnie student Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Jan Paleczny. Innowacyjność i znaczenie projektu doceniło jury konkursu udzielając zespołowi młodych naukowców akredytacji do finałów centralnych konkursu, w którym zmierzą się najlepsze projekty z całego kraju. Finał krajowy odbędzie się w październiku 2018 roku
w Gdyni, podczas których będziemy trzymać kciuki za sukcesy zespołu, który połączył biologów i informatyków naszego liceum. Opiekunem projektu z ramienia szkoły jest Monika Kuczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4116389

Szukaj