Hej ogarnięci !!!

Projekt "Poznaj Polskę"


W ramach projektu "Poznaj Polskę", którego celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego i umożliwienie młodym ludziom poznania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, nasza młodzież uczestniczyła w dwóch wycieczkach.
W planie pierwszej wycieczki znalazły się Puławy, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Czartoryskich, Kazimierz Dolny, który zachwycił nas swoim położeniem, zabytkami i urokliwymi uliczkami oraz Sandomierz. Gdzie zapoznaliśmy się z zabytkami i historia miasta oraz odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle.
Podczas drugiej wycieczki odwiedziliśmy Kraków, dawną stolicę Polski, gdzie oprowadzani przez przewodnika zwiedzaliśmy historyczny zespół Starego Miasta, między innymi, Zamek Królewski Na Wawelu, Rynek Główny wraz z Sukiennicami, Bazylikę Mariacką oraz Collegium Maius. W drugim dniu udaliśmy się na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, gdzie mogliśmy podziwiać zamki wybudowane w czasach Kazimierza Wielkiego, takich jak, Ogrodzieniec, Rabsztyn i Pieskowa Skała, a także podziwiać piękno polskiej przyrody, będąc w unikatowym miejscu w skali kraju jakim jest Pustynia Błędowska.
 
Realizacja projektu zajmowali się: Regina Kontrabecka -Zapór, Katarzyna Pawełek, Rafał Dudziak, ponadto opiekę nad młodzieżą w trakcie wycieczek sprawowali: Agnieszka Mastaj, Stanisław Borek, Joanna Łopatka i Kinga Katra.
 
 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4202263

Szukaj