Prawie byliśmy nad Nilem…

W auli naszej szkoły odbył się wykład dotyczący architektury starożytnego Egiptu. Wygłosiła go pani doktor inżynier Teresa Dziedzic - pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej. Współpracuje także z Najwyższą Radą Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury Egiptu jako główny architekt Polsko - Egipskiej Misji Archeologiczno - Konserwatorskiej świątyni Hatszepsut w Deir el - Bahari w Egipcie w ramach współdziałania z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

Pani doktor przedstawiła nam historię starożytnego Egiptu-jego powstania i zjednoczenia. Skupiła się również na wierzeniach starożytnego egipskiego świata. Przedstawiła najbardziej znane zabytki, m.in. piramidy w Gizie, Dolinę Królów, świątynię Ramzesa II i jego żony. Wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną, która zawierała wiele prywatnych zdjęć pani doktor.

Po zakończeniu wykładu pani doktor odpowiadała na pytania naszych kolegów oraz zorganizowała dla nas konkurs. Nagrodami dla zwycięzców były pocztówki przedstawiające największe zabytki starożytnego Egiptu.

Wykład był bardo ciekawy.

Julia Mazur i Natalia Uszko -

grupa dziennikarska z klasy II c