Wizyta w Galerii MOK w Dębicy

Grupa dziennikarska z klasy II c wraz z panią Ewą Nowacką odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Dębicy. Podziwialiśmy wystawę Jerzego Kierskiego „Rzeźba. Portret duszy”. J. Kierski jest absolwentem PLSP w Nałęczowie i Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Od 2003 r. pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Tworzy rzeźbę monumentalną i kameralną, w tym sakralną. Swoje prace prezentował na 25 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych o zasięgu ogólnopolskim i zagranicznym.

Wystawa bardzo nam się podobała, a szczególnie rzeźba „Sen”. Pani, która prezentowała nam rzeźby, zaprosiła nas  na kolejną wystawę już w styczniu.

Magdalena Wrona, AgnieszkaTrojanowska, Natalia Cypcarz -

grupa dziennikarska z kl. II c.