Malarstwo, co po tym można?

15 października grupa uczęszczająca na zajęcia z elementów historii sztuki gościła na zajęciach Natalię Legutko, studentkę ASP w Krakowie. Natalia jest absolwentką I LO, które ukończyła  w 2012 roku. Obecnie działa w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, pracowni rysunku prof. Bogusławy Bortnik- Morajdy oraz pracowni plakatu prof. Piotra Kunce. Pierwszy i trzeci rok studiów ukończyła z wyróżnieniem.W swoim dorobku posiada kilka wystaw (indywidualnych i zbiorowych) w Polsce i poza granicami kraju , m.in.w Muzeum Narodowym w Krakowie,w Galerii Łaźnia w Radomiu,w Atelier Tatiany Shuvalovej w Bolongaropalast we Frankfurcie nad Menem. Artystka zajęła także I miejsce w konkursie na sztandar Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Sztokholmie.

Na zajęciach uczennice dowiedziały się, czym zajmują się studenci ASP oraz jaki zawód można wykonywać po ukończeniu studiów. Natalia omówiła różne pracownie: malarstwa, rysunku, rzeźby, tkaniny artystycznej, plakatu, liternictwa. Przybliżyła również sylwetki kilku artystów, pokazując, jak można sobie radzić na rynku pracy.Uczennice mogły zapoznać się z bogatym materiałem zdjęciowym i filmowym. Natalia obiecała także kolejne zajęcia, tym razem typowo warsztatowe.