10 zasad dziennikarstwa oraz 8 prymatów w publicystyce Jana Pawła II - wykłady w auli Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego

W czwartek, 10 grudnia 2015r. my, klasa Ic, punktualnie o 7:30, autokarem wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. O godzinie 10.00, w auli Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, rozpoczęły się wykłady, które poprowadziła pani dr Dorota Narewska. W swojej prezentacji poruszyła temat działalności Karola Wojtyły jako dziennikarza, jego przepis na dobry artykuł, 10 zasad dziennikarstwa oraz 8 prymatów w publicystyce Jana Pawła II. Jestem pewna, że nawet najmniej zapaleni słuchacze znaleźli w tym wykładzie coś interesującego.

Następnie, po krótkiej przerwie, w czytelni, sami zaczęliśmy pracę nad stworzeniem felietonu na podstawie informacji, które mieliśmy okazję zgromadzić. Nad ćwiczeniami warsztatowymi czuwała pani doktor, a po skończonej pracy każda grupa odczytała swój artykuł. Na zakończenie, wspólnie z panią doktor, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle biblioteki, po czym wyruszyliśmy w kierunku krakowskiego rynku, gdzie przydzielono nam czas wolny.

Uważam że dzień spędzony na uczelni nie był dniem zmarnowanym. Możliwość przebywania w prawdziwej auli uniwersyteckiej oraz wysłuchania wykładu pani doktor, była dobrym przygotowaniem na czekające nas w przyszłości lata studiów. Atmosfera podczas wykładu
i zajęć była bardzo przyjemna i myślę, że w dużej mierze jest to zasługa bardzo miłej pani dr Narewskiej oraz właściwego zachowania całej klasy.

Liczymy, że przed nami jeszcze wiele tego typu wyjazdów.

Natalia Uszko kl.1c