Matura z Nowinami już po raz szósty

Już tylko niewiele ponad miesiąc pozostał maturzystom do egzaminu dojrzałości. W związku z tym nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy już po raz szósty opracowali arkusze próbnej matury w ramach popularnej na Podkarpaciu akcji „Zdaj maturę z Nowinami”. Nauczyciele – egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie przygotowali próbne matury z przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego (Sylwia Szuba-Cyran) i  matematyki (Lucyna Bączek) oraz najpopularniejszych  na egzaminie – biologii (Monika Kuczyńska), chemii (Krystyna Barszcz), historii (Anna Wilczyńska), wiedzy o społeczeństwie (Anna Wilczyńska)  i geografii (Tomasz Kozioł).  Przygotowanie próbnych arkuszy maturalnych dla uczniów to już tradycja w naszej szkole, czemu więc nie podzielić się z innymi? Zwłaszcza, iż wiemy, że nasza matura cieszy się uznaniem nauczycieli w całej Polsce i jest bardzo wysoko oceniana pod kątem jakości zadań przez uczniów – komentuje Anna Wilczyńska.

/ Na fotografii autorzy próbnych arkuszy maturalnych, źr. „Gazeta Codzienna Nowiny”/

Na stronach internetowych www.nowiny24.pl w serwisie Edukacja można znaleźć arkusze egzaminacyjne, modele odpowiedzi oraz filmiki z krótkimi poradami egzaminatorów, dotyczącymi zasad przygotowania do danego egzaminu.

Harmonogram publikacji matur próbnych:

poniedziałek , 21 marca – język polski

wtorek, 22 marca – matematyka