„Korzenie chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie”

Dnia 5 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole sesja naukowa „Korzenie chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie” poświęcona 1050. rocznicy chrztu Polski. W roli prelegentów wystąpili pracownicy naukowi, którzy zaprezentowali wykłady związane z historią oraz kulturą Polski i Europy:

• ksiądz profesor dr hab. Antoni Żurek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II „Chrzest Mieszka czy chrzest Polski?”
  • dr hab. Lidia Korczak z Instytutu Historii UJ „Chrzest Polski 966 – chrzest Litwy 1387. Porównanie.”
  • dr hab. Dariusz Niedźwiedzki – dyrektor Instytutu Europeistyki UJ „ Źródła kultury polskiej w kontekście kultury chrześcijańskiej Europy”

Gośćmi na uroczystości byli: starosta powiatu dębickiego pan Andrzej Reguła, wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko, proboszczowie dębickich parafii, siostry służebniczki, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu wraz z nauczycielami. Podkarpacka kurator oświaty, Małgorzata Rauch przysłała do dyrektora naszej szkoły list okolicznościowy, wyrażający podziękowanie za zorganizowanie sesji.