Ogólnopolski ranking geograficzny - 2016

W dniach 21-24.04.2016 roku w Chorzowie odbyły się zawody centralne XLII Olimpiady Geograficznej. Przy tej okazji został opublikowany ranking szkół i nauczycieli, którzy w czasie 41 lat Olimpiady Geograficznej zdobyli najwięcej tytułów. Ranking został przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej.

Olimpiada Geograficzna

Odbywa się od 1974 roku. W czasie 41 edycji Olimpiady Geograficznej I LO w Dębicy znalazło się na 30. miejscu w Polsce. Wśród szkół województwa podkarpackiego wyższy wynik osiągnęło I LO w Krośnie (17.)  Zdobyliśmy 27 tytułów. Na wynik szkoły obok utalentowanych i utytułowanych uczniów wpłynęła praca nauczycieli, którzy ich przygotowywali – Zdzisława Czernego, Stanisława Kłoka, Tomasza Kozioła i Agnieszki Malinowskiej.

Olimpiada Nautologicza

Odbywała się w latach 1992-2010. I LO w Dębicy znalazło się na 7. miejscu w Polsce. Zdobyliśmy 9 tytułów, w tym 6 tytułów laureata.

Ranking nauczycieli geografii

Nauczyciel geografii w I LO w Dębicy Tomasz Kozioł znalazł się na 16. miejscu w Polsce wśród nauczycieli, których uczniowie w czasie 41 lat Olimpiady Geograficznej zdobyli najwięcej tytułów. Tomasz Kozioł od 10 lat jest na 1. miejscu nauczycieli olimpijskich z geografii w Okręgu Krakowskim Olimpiady Geograficznej (województwo małopolskie i podkarpackie).

Gratulujemy!