Warsztaty i wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim

W sobotę 22 października  uczniowie klas biologiczno-chemicznych brali udział w organizowanych przez Wydział Biofizyki, Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego warsztatach naukowych i wykładach z cyklu „Spotkania w samo południe z biofizyką, biochemią i biotechnologią”. Dzięki zajęciom warsztatowym młodzież mogła poznać  tajniki mikroskopii fluorescencyjnej i kontrastowo-fazowej oraz magię kolorów barwników roślinnych.  Wykłady prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Joannę Marczyńską z Zakładu Immunologii i dr Piotra Bonarka z Zakładu  Biochemii Fizycznej przekonały wszystkich, że słowa Agnieszki Osieckiej „Życie to forma istnienia białka” są prawdziwe, a centrum naszego zdrowia stanowi  układ immunologiczny.

Za miesiąc ciąg dalszy naszych spotkań z naukowcami UJ.