98 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień 11 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan dyrektor Leszek Klabacha, rozpoczął ją od poruszającej przemowy, która wprowadziła nas w podniosły nastrój. Następnie uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły złożyli uroczyste ślubowanie przy poczcie sztandarowym, stając się tym samym oficjalnie uczniami naszej szkoły. Podczas akademii nie zabrakło również wspólnego śpiewu pieśni niepodległościowych, który okazał się wspaniałą integracją tych starszych i tych młodszych. Było to dla nas wszystkich bardzo ważne wydarzenie, dające wiele do myślenia i przypominające, jak ważna jest znajomość historii własnego kraju.