MSZA ŚWIĘTA ZA ZMARŁYCH NAUCZYCIELI W ZAWADZIE

3 grudnia 2016 r. o godz. 15:00 w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie odbyła się Msza św. oraz dróżki różańcowe w intencji śp. Lidii Górskiej, Anny Łucarz, Kazimierza Gwoździa, Heleny Gałuszki, Zdzisławy Grundboeck, Edmunda Galasa, Urszuli Piękoś, Marii Cierpik, Małgorzaty Pasek, Bogusławy Błażejowskiej-Kowal oraz pozostałych zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników I LO w Dębicy.

We mszy uczestniczył poczet sztandarowy I LO w Dębicy wraz z Panem dyrektorem Leszkiem Klabachą, katechetą ks. Marianem Dudą oraz innymi nauczycielami i uczniami.

Ks. Józef Książek, kustosz Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie przypomniał, że maturzyści naszego liceum odbywali pielgrzymki nie tylko do Częstochowy, ale również do Zawady.

Ta uroczystość była powrotem do tradycji pielgrzymowania nauczycieli i uczniów do Zawadzkiego Sanktuarium.

Kaczka Aleksandra